+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Prodej smartphonů u nás v prvním čtvrtletí letošního roku klesl o 16 % na 980 tisíc kusů. Propad potvrdil výzkum společnosti Gartner.
Prodeje klesly v prvním kvartálu všem výrobcům kromě Xiaomi. Tomu naopak dodávky znatelně vzrostly a do Česka dodal celkem 208 tisíc smartphonů, což představuje pětinu veškerých prodejů a čtvrtinový meziroční růst.
Čínský výrobce ovšem skončil až na druhém místě za jihokorejským Samsungem, kterému klesly dodávky o 13 %. Za nimi se umístil Apple, který zaznamenal 5% pokles, a na čtvrté příčce skončil Huawei se 40% propadem prodejů. TOP5 pak uzavřelo LG, které bylo zasaženo nejvíce. Dodávky v Česku mu klesly o 54 %.
Propad prodejů chytrých telefonů ale pocítil i zbytek světa, dodávky koncovým zákazníkům se propadly celkem o 20,2 %.
Tato situace byla způsobena pandemií koronaviru, která vedla k obrovskému propadu poptávky a dočasnému odstavení továren v Číně, kde mnoho velkých společností telefony vyrábí. Šlo o vůbec největší pokles na světovém trhu smartphonů v historii.
11. 6. 2020
AppleiPhonemobilní telefonSamsung
Apple se v prvním čtvrtletí stal světovou jedničkou v prodejích smartphonů. Pomohl mu nový iPhone 16e a vyšší zájem...
26. 4. 2025
AI vyhledávač Perplexity bude nově dostupný v telefonech Motorola. Firma zároveň jedná se Samsungem, který do...
25. 4. 2025
Vodafone přichází s kampaní Pomozte starým mobilem, která motivuje k recyklaci nefunkčních telefonů. Za starý mobil...
23. 4. 2025
Britští vědci vytvořili technologii, která dokáže s vysokou přesností odhalit rakovinu kůže už v raném stádiu.
Vodafone představil přelomový set-top box. Kromě funkcí chytré televize nabídne i špičkové reproduktory, se kterým...
OpenAI vyvinula nový model pro kreativní psaní. Podle šéfa společnosti Sama Altmana je to poprvé, co ho výstup umělé...