+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Lotyšská vláda přijala novelu vzdělávacího zákona, podle které budou mít žáci na základních školách zakázáno používat mobilní telefony.

Lotyšští poslanci schválili novelu vzdělávacího zákona, která zakazuje žákům základních škol používat mobilní telefony, pokud to není nutné pro vzdělávací účely.
Od příštího roku tak budou mít žáci od první do šesté třídy zakázáno používat ve škole své mobily.
Zákaz podpořili zákonodárci vládní koalice i opozice, odborový svaz učitelů a asociace vedoucích pracovníků ve školství.
Novela navazuje na nejnovější zprávu organizace UNESCO o globálním monitoringu vzdělávání v oblasti technologií.
UNESCO vyzvalo země, aby si stanovily zásady pro rozvoj a využívání technologií ve vzdělávání a zajistily, že technologie budou spíše doplňovat než nahrazovat osobní výuku vedenou učitelem.
Lotyšsko přitom není zdaleka prvním státem EU, které s podobným zákonem přišlo. Nizozemsko, Řecko a Itálie už používání mobilních telefonů ve třídách zakázaly. Německo v současné době rozhoduje o tom, zda přijme podobné opatření.
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

26. 10. 2024
Trump Mobile po červnovém oznámení stále nezačal prodávat slibovaný telefon T1. Web navíc změnil popisy a fotky...
6. 12. 2025
Apple opustil designér Abidur Chowdhury, který stál za vývojem iPhonu Air a byl tváří jeho oficiální prezentace...
2. 12. 2025
Vodafone od 4. prosince 2025 zdraží starší paušální tarify řad Red Basic a Neomezený. Zvýšení cen se projeví od...
13. 11. 2025
Zaměstnanci Googlu nově ztratí celý týden z kvóty Work from Anywhere, i když budou pracovat na dálku jen jeden den...
Vodafone uzavřel dlouhodobé partnerství s UEFA a UC3 na podporu ženského i mužského fotbalu. Zároveň uvedl Champions...
Vodafone od 4. prosince 2025 zdraží starší paušální tarify řad Red Basic a Neomezený. Zvýšení cen se projeví od...