Úvod > Články > K cestování po Praze bude stačit jen mobil

K cestování po Praze bude stačit jen mobil

Už skoro rok můžete po Praze cestovat s aplikací PID Lítačka. Zatím sloužila hlavně pro nákup jednotlivých jízdenek a ulehčovala pohyb po městě jak jeho obyvatelům, tak turistům. Dopravní podnik ale plánuje její funkce ještě rozšířit.

K cestování po Praze bude stačit jen mobil

Propojení s Lítačkou

Dopravní podnik hl. m. Prahy spolu s Operátorem ICT vytvořili systém elektronického jízdného, který můžete používat pro cestování po celém hlavním městě a Středočeském kraji.

PID teď ale vydala novou aktualizaci, která bude propojena s vaší fyzickou Lítačkou. Bude upozorňovat na konec platnosti vašich kupónů a při vyhledávání tras vám nabídne jízdenku tak, abyste neplatili za pásma navíc.

„Pokud jedete například z Prahy do Kladna a vlastníte kupón na Prahu, aplikace sama navrhne jízdenku za 24 Kč pouze na doplňková pásma,“ píše se na stránkách PID.

Automatické aktivování jízdenky

V aplikaci si taky můžete nastavit čas, ve který chcete svou jízdenku aktivovat. Nemusíte to tedy ve spěchu dělat až na zastávce.

I s novou aktualizací u sebe zatím musíte mít Lítačku nebo jinou kartu s nahraným kupónem, ale s další aktualizací to už nebude nutné.

Platnost vašeho kupónu bude revizor moci ověřit přímo v telefonu za pomoci QR kódu nebo NFC.

28. 5. 2019

Témata

aplikacemobilní telefonostatní

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 399 Kč

Přečtěte si také

 

Evropský parlament mění výchozí vyhledávač, Google nahradí Qwant

Evropský parlament mění výchozí internetový vyhledávač na služebních počítačích. Místo Googlu bude v prohlížečích...

22. 6. 2026

Zobrazit celý článek

 

Česko chystá vlastní alternativu k WhatsAppu

Český stát zvažuje vývoj vlastní komunikační aplikace pro úřady a další důležité instituce. Nástroj by měl sloužit...

20. 6. 2026

Zobrazit celý článek

 

V Británii otestovali první vakcínu navrženou umělou inteligencí

Britští vědci představili vakcínu, jejíž klíčovou část navrhla umělá inteligence. Cílem je vytvořit ochranu nejen...

18. 6. 2026

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Microsoft zveřejnil žebříček využívání AI, Česko je na 26. místě

 

Microsoft zveřejnil nový přehled využívání AI ve světě. Česká republika se podle něj poprvé dostala mezi země, kde...

Zobrazit celý článek

Američtí lékaři masově nasazují AI při léčbě pacientů

 

Američtí lékaři ve velkém začali používat AI nástroj OpenEvidence. Podle firmy ho dnes aktivně využívají téměř dvě...

Zobrazit celý článek

Shein žaluje Temu kvůli kopírování fotek a produktů

 

Shein a Temu se střetly u londýnského soudu kvůli údajnému kopírování produktových fotografií a oblečení. Temu...

Zobrazit celý článek