Úvod > Články > Francie zakázala prodej iPhonu 12, další evropské země posuzují jeho zdravotní rizika

Francie zakázala prodej iPhonu 12, další evropské země posuzují jeho zdravotní rizika

Francie na začátku týdne oznámila, že iPhone 12 překračuje limity vyzařovaných elektromagnetických vln a zakázal jeho prodej. Nyní se přidávají i další evropské země.

Francie zakázala prodej iPhonu 12, další evropské země posuzují jeho zdravotní rizika

Chytré telefony vyzařují radiofrekvenční energii, kterou může naše tělo absorbovat. Vládní agentury po celém světě proto sledují úroveň záření, aby nepřekročila limity, které mohou být zdraví škodlivé. 

Francie nedávno zjistila, že iPhonu 12 překračuje maximální povolený limit a zakázala jeho prodej. Nyní o stejném kroku uvažuje i Belgie, Německo, Španělsko a Nizozemsko.

Belgie posuzuje iPhone 12 z hlediska možných zdravotních rizik a následně chce přezkoumat i výši emisí i dalších zařízení Apple. 

Německo celou záležitost bedlivě sleduje a nizozemské regulační orgány již požádaly Apple o vysvětlení. Španělské sdružení spotřebitelů OCU pak požádalo vládu, aby v celé zemi pozastavila prodej tohoto smartphonu. 

Různé chytré telefony mají různé hodnoty specifické míry absorpce (SAR), která měří míru radiofrekvenční energie absorbované lidským tělem ze zařízení. Evropská unie je na hodnoty SAR o něco přísnější než USA a Asie.

Francouzský ministr pro digitální technologie a telekomunikace Jean-Noël Barrot uvedl, že evropský limit SAR je "desetkrát nižší než úroveň vyzařování, která podle vědeckých studií může mít pro uživatele následky".

 

Trápí vás rychlost internetu u vás doma?

Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    15. 9. 2023

    Témata

    AppleiPhonemobilní telefon

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    Sociální síť Threads překročila 400 milionů měsíčně aktivních uživatelů

    Meta oznámila, že Threads mají už více než 400 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Platforma tak dál dohání...

    29. 8. 2025

    Zobrazit celý článek

     

    Apple testuje novou Siri, která zvládne ovládat aplikace hlasem

    Apple pracuje na nové verzi Siri, která dokáže provádět akce v aplikacích na základě hlasových příkazů. Novinka by...

    23. 8. 2025

    Zobrazit celý článek

     

    O2 spouští srpnovou Slevománii, zlevnil smartphony i příslušenství

    O2 v srpnu nabízí zlevněné 5G telefony Motorola, Vivo, Samsung a HONOR i příslušenství k nim. K vybraným modelům...

    22. 8. 2025

    Zobrazit celý článek

    Zobrazit všechny články

    Nejčtenější články

    Amazon koupil výrobce AI náramků, které nahrávají konverzace uživatele

     

    Amazon potvrdil akvizici startupu Bee. Ten nabízí AI náramek podobný Fitbitu, který průběžně zaznamenává okolní...

    Zobrazit celý článek

    O2 mělo v pondělí výpadek, jako omluvu nabízí zákazníkům poukaz 300 Kč

     

    Operátor O2 měl v pondělí dopoledne výpadek mobilních služby. Všichni zákazníci, kteří u něj tyto služby využívají...

    Zobrazit celý článek

    O2 představilo televize Hisense se speciálním tlačítkem Oneplay

     

    O2 přidává do nabídky televize Hisense se speciálním tlačítkem pro aplikaci Oneplay. Oba modely navíc mají chytré AI...

    Zobrazit celý článek