+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Aplikace pro smartphony s názvem WhatsApp byla prodána sociální síti Facebook. V pondělí dokončili zástupci Facebooku převzetí aplikace pro bezplatné zasílání zpráv. Už v únoru bylo jasné, že se jedná o největší akvizici v historii Facebooku, konečná cena transakce je ještě vyšší než se předpokládalo.
Aplikace WhatsApp spolupracuje se všemi mobilními platformami, její používání je zdarma a bez reklam. Program používá 600 miliónů lidí po celém světě. Kromě odesílání textových zpráv umožňuje také posílání krátkých audio zpráv.
Facebook převzal WhatsApp za 21,8 miliardy dolarů (asi 474 miliard Kč). Z důvodu vzrůstu cen akcií sociální sítě se cena transakce zvýšila o tři miliardy dolarů. Jedná se o nejdražší obchod v historii společnosti. Vedení společnosti oznámilo dohodu o převzetí aplikace WhatsApp v únoru letošního roku. Už v zimě cena transakce mnohým vyrazila dech. Od té doby vzrostla cena akcií Facebooku, které dostanou vlastníci a zaměstnanci WhatsApp výměnou za své akcie. Největší sociální síť zaplatila za firmu 4,6 miliardy USD v hotovosti a přidala k tomu 178 miliónů svých akcií.
10. 10. 2014
Streamovací služba Spotify od září zvyšuje ceny předplatného v Evropě, Latinské Americe, Africe, Asii a na Středním...
15. 8. 2025
Spotify plánuje ještě více zapojit umělou inteligenci do svého hlasového ovládání. Uživatelé s AI budou moci...
8. 8. 2025
OpenAI představil Study Mode, který má studenty podpořit v samostatném myšlení. Místo přímých odpovědí jim bude...
7. 8. 2025
Amazon potvrdil akvizici startupu Bee. Ten nabízí AI náramek podobný Fitbitu, který průběžně zaznamenává okolní...
Generativní AI podle šéfa Amazonu omezí potřebu některých pracovních pozic. Firma chce zefektivnit své týmy a při...
Operátor O2 měl v pondělí dopoledne výpadek mobilních služby. Všichni zákazníci, kteří u něj tyto služby využívají...