+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Spor ohledně zpomalování iPhonů, který začal již v roce 2017, je u konce. Apple se dohodl s 33 americkými státy a Washingtonem DC na pokutě ve výši 113 milionů dolarů (2,5 miliardy korun).

K urovnání dlouholetého sporu došlo v rámci federálního procesu a nebude tak již probírán před soudem. Americký gigant musí po dohodě s 33 státy a federálním okrskem hlavního města Washingtonu DC zaplatit pokutu 113 milionů dolarů.
Žaloba týkající se spotřebitelů, která byla navržena v březnu, se bude projednávat odděleně. V tomto případě se přitom jedná o dalších 500 milionů dolarů (11,1 miliardy korun), které požadují poškození zákazníci.
Apple za zpomalování iPhonů se starší baterií navíc už dříve zaplatil pokutu ve výši 25 milionů eur (572 milionů korun), kterou mu vyměřil francouzský úřad pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitelů.
Po vlně kritiky Apple přidal do svých telefonů možnost tuto ochranou funkci, jak ji sám nazývá, vypnout. Pokud máte starší akumulátor, v nastavení Kondice baterie se vám zobrazí vypínač a vy tak žádné zpomalení nepocítíte.
25. 11. 2020
Apple opustil designér Abidur Chowdhury, který stál za vývojem iPhonu Air a byl tváří jeho oficiální prezentace...
2. 12. 2025
Apple potvrdil, že z čínského App Storu musel odstranil dvět seznamovací aplikace pro gaye na základě rozhodnutí...
28. 11. 2025
Apple spouští Mini Apps Partner Program, ve kterém vybraným vývojářům sníží poplatek v App Storu z 30 % na 15 %...
24. 11. 2025
Po celý říjen můžete využít slevy až 40 % na tarify Neomezený Super a Neomezený Super+ od Vodafonu. Zvýhodnění platí...
Zaměstnanci Googlu nově ztratí celý týden z kvóty Work from Anywhere, i když budou pracovat na dálku jen jeden den...
Vodafone uzavřel dlouhodobé partnerství s UEFA a UC3 na podporu ženského i mužského fotbalu. Zároveň uvedl Champions...