Úvod > Články > Americké úřady vyšetřují Apple kvůli klamání spotřebitelů

Americké úřady vyšetřují Apple kvůli klamání spotřebitelů

Apple je ve Spojených státech vyšetřován kvůli možnému klamání spotřebitelů. Informovala o tom agentura Reuters, zástupci společnosti se k věci zatím nijak nevyjádřili.

Americké úřady vyšetřují Apple kvůli klamání spotřebitelů

Vyšetřování Applu vede texaský generální prokurátor, který celou věc odmítl komentovat. Iniciativa Tech Transparency Project ovšem získala úřední dokument z března letošního roku, podle kterého technologický gigant čelí obvinění kvůli porušování texaských zákonů o klamavých obchodních praktikách.

Iniciativa navíc uvedla, že se spor netýká jen Texasu, ale i dalších amerických států. Není ovšem jasné, kvůli jakému produktu nebo službě je veden.

S velkou pravděpodobností je důvodem zpomalování iPhonů se starší baterií, kvůli čemuž musel Apple na začátku roku dostal pokutu od francouzského úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitelů ve výši 25 milionů eur (572 milionů korun).

Měsíc poté dostal pokutu kvůli stejné věci také od amerických úřadů, a to ve výši 500 milionů dolarů (11,4 miliardy korun).

Technologický gigant podle soudů dostatečně neinformoval zákazníky o tom, že u baterií, které již nejsou ve 100% kondici, od roku 2017 snižoval výkon. Bylo to prý z důvodu, aby „uživatelé nebyli omezováni v práci“.

Lidem se pak telefon nahodile vypínal a oni mohli mylně usoudit, že je jejich telefon zastaralý a pomalý a pořídit si z tohoto důvodu přístroj nový.

Trápí vás rychlost internetu u vás doma?

Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    25. 7. 2020

    Témata

    AppleiPhonemobilní telefon

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    Apple vzbudil diskuze novým popruhem na iPhone za 1 790 Kč

    Apple uvedl nový crossbody popruh na iPhone za 1 790 Kč. Jde do doplněk k novým pouzdrům, za které zaplatíte stejnou...

    15. 9. 2025

    Zobrazit celý článek

     

    Apple odhalil nový iPhone 17, Apple Watch a AirPods Pro 3

    Apple představil iPhone 17, ultratenký iPhone Air, nové modely hodinek Apple Watch a vylepšené sluchátka AirPods Pro...

    10. 9. 2025

    Zobrazit celý článek

     

    Vodafone rozšířil nabídku o nové smartphony od Google, Xiaomi a Honor

    Vodafone rozšířil nabídku mobilů o Google Pixel 10 s AI, Samsung Galaxy S25 FE a novinky od Xiaomi a Honor s velkou...

    8. 9. 2025

    Zobrazit celý článek

    Zobrazit všechny články

    Nejčtenější články

    Amazon koupil výrobce AI náramků, které nahrávají konverzace uživatele

     

    Amazon potvrdil akvizici startupu Bee. Ten nabízí AI náramek podobný Fitbitu, který průběžně zaznamenává okolní...

    Zobrazit celý článek

    O2 mělo v pondělí výpadek, jako omluvu nabízí zákazníkům poukaz 300 Kč

     

    Operátor O2 měl v pondělí dopoledne výpadek mobilních služby. Všichni zákazníci, kteří u něj tyto služby využívají...

    Zobrazit celý článek

    T-Mobile nabídne fotbalovým fanouškům přenosy zápasů českých klubů v evropských pohárech

     

    T-Mobile nabídne svým zákazníkům s MAGENTA TV od tarifu M Plus přímé přenosy utkání Baníku Ostrava, Viktorie Plzeň a...

    Zobrazit celý článek