Úvod > Články > Vodafone myslí na ekologii: Celou jeho evropskou síť bude pohánět zelená energie

Vodafone myslí na ekologii: Celou jeho evropskou síť bude pohánět zelená energie

Mobilní síť Vodafonu po celé Evropě bude od července pohánět elektřina z obnovitelných zdrojů. Do roku 2025 bude zelenou energii využívat po celém světě.

Vodafone myslí na ekologii: Celou jeho evropskou síť bude pohánět zelená energie

České pobočky Vodafonu využívají pouze zelenou energii od roku 2011. Před 10 lety byl vůbec první velkou firmou v Česku, která takový krok učinila. Od července se k jeho snahám připojí i zbytek Evropy. 

Elektřina z obnovitelných zdrojů pro provoz našich sítí zásadní. Zelená evropská síť je ale jen jedním z kroků na cestě k uhlíkové neutralitě, které chceme celosvětově dosáhnout nejpozději v roce 2040. Do roku 2025 ji budeme 100% využívat po celém světě a 100 % odpadu ze svých sítí budeme prodávat, znovu využívat nebo recyklovat, čímž podpoříme přechod k cirkulární ekonomice. V roce 2030 pak bude uhlíkově neutrální celý náš vlastní provoz,“ uvedla Zuzana Holá, ředitelka firemní komunikace a udržitelnosti českého Vodafonu.

Zelenou energii využívají nejen mobilní a pevné sítě červeného operátora, ale také datová centra, maloobchodní prodejny nebo kanceláře

Už nyní se přitom začínají projevovat pozitivní dopady rozhodnutí, které česká pobočka učinila. I přesto, že objem přenesených dat stále roste, množství emisí na jednotku přenesených dat kleslo. K dalšímu poklesu povede také vypnutí 3G sítě, která je energeticky méně efektivní.

„Ačkoliv spotřeba dat posledních několik let exponenciálně roste, díky modernizaci sítí a využívání zelené energie se daří hodnoty emisí postupně snižovat. V průběhu minulého roku stouplo množství přenesených dat v Česku jen v mobilní síti Vodafonu o 71 %, emise oxidu uhličitého se přesto, stejně jako v minulých letech, podařilo dále snížit, a to o 5 % na celkových 13 670 tun,“ dodala Holá.

1. 7. 2021

Témata

ostatníVodafone

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 270 Kč
Cena za měsíc: 399 Kč

Přečtěte si také

 

USA chystají omezení zahraničních call center u telekomunikačních firem

Americký telekomunikační regulátor FCC zvažuje nová pravidla pro zákaznické linky operátorů. Mimo jiné by mohl...

16. 3. 2026

Zobrazit celý článek

 

Nový PetPhone umožní domácím mazlíčkům telefonovat svému majiteli

Hongkongská firma GlocalMe představila nové zařízení PetPhone, díky kterému vám může váš domácí mazlíček sám...

14. 3. 2026

Zobrazit celý článek

 

Španělský hacker si upravoval ceny pobytů v luxusních hotelech, za noc platil 0,01 eura

Španělská policie zadržela mladého muže, který si rezervoval luxusní hotely za 0,01 eura. Podle vyšetřovatelů...

11. 3. 2026

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Únor u T-Mobile přinese HBO Max zdarma, Valentýnské kino i dárky na prodejně

 

T-Mobile připravil na únor akce v rámci programu Magenta Moments a služby MAGENTA TV. Zákazníci mohou získat svítící...

Zobrazit celý článek

Vodafone rozdává valentýnské dárky a slevy

 

Vodafone k 20. výročí v Česku spouští speciální akce v aplikaci Můj Vodafone+ v rámci programu Vodafone Happy...

Zobrazit celý článek

T-Mobile přidává do Magenta Moments digitální dárkové karty

 

Zákaznický program Magenta Moments nově nabízí digitální dárkové karty známých značek. Koupíte je přímo v aplikaci...

Zobrazit celý článek