+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Žádné drony, ale rovnou celá poštovní dodávka. Společnost Deutsche Post vyšle jednu z prvních dodávek s umělou inteligencí do běžného městského provozu už příští rok.

A jak to bude fungovat? Pošťák si jenom nastoupí a v mapové aplikaci bude mít vyznačené doručovací adresy, na které ho dodávka sama doveze. Jakmile doručí zásilku, klikne na další adresu a dodávka opět místo sama najde a zaparkuje. Pokud budou adresy blízko u sebe, dodávka bude následovat pošťáka, zatímco bude domy obcházet pěšky. Sveze se jen při delších trasách.
To vše pomocí kamer, lidarů a radarů. Poštovní dodávka se bez problému vyhne kolizi s jiným vozem a sama najde volnou nabíjecí stanici. To všechno má na svědomí řídící jednotka ProAI od ZF na platformě Nvidia Drive PX.
Kdy dojde nápad do Čech? Těžko říct. Stále se zlepšujeme v počtu elektromobilů na ulici, ale počet stanic není pořád dost vysoký. Navíc v případě České pošty si nejsme úplně jistí, jestli tento krok bude možný, takže je to spíš na soukromých doručovacích službách.
Reportéři z iDnes.cz autonomní dodávku testovali na konferenci GTC Europe:
Zdroj: iDnes.cz
12. 10. 2017
Obléknout si oblečení bez použití rukou může znít jako sci-fi. Výzkumníci z Jižní Koreje a USA ale představili...
30. 7. 2026
V Moskvě se uskutečnil symbolický svatební obřad dvou humanoidních robotů. Akce měla představit možnosti moderní...
28. 7. 2026
Zákazníci služby Amazon Web Services se minulý týden probudili do nepříjemného překvapení. Kvůli technické chybě se...
25. 7. 2026
Apple podle vyjádření společnosti PrismML testuje technologii, která výrazně zmenšuje velké AI modely. Díky tomu by...
Apple podal žalobu na OpenAI a dva bývalé zaměstnance, které viní z neoprávněného získávání důvěrných informací...
Apple se během pátečního obchodování stal nejhodnotnější veřejně obchodovanou firmou světa. První místo ale nakonec...