Úvod > Články > Textovou umělou Inteligenci vyzkoušela už skoro třetina Čechů

Textovou umělou Inteligenci vyzkoušela už skoro třetina Čechů

Umělá inteligence je v posledních měsících velkým tématem. A rozšířila se už i mezi české uživatele. Podle průzkumu Ami Digital Index vyzkoušela textovou AI téměř třetina Čechů.

Textovou umělou Inteligenci vyzkoušela už skoro třetina Čechů

V roce 2023 využívala textovou umělou inteligenci přibližně třetina Čechů, zatímco pětina se obracela na AI kvůli tvorbě obrázků a videí. Podle průzkumu Ami Digital Index je využití textové AI častější mezi muži (36 %) než u žen (23 %). 

Rozdíly ve využívání napříč regiony ale příliš výrazné nejsou. Zatímco v Praze a Středočeském kraji má s textovou umělou inteligencí zkušenost 27 % lidí, ve zbytku Čech je to 29 % a na Moravě dokonce 32 %.

„Nejvíce pracuje s umělou inteligencí generace Z. Ta se stala velmi rychle raným osvojitelem tohoto trendu, stejně tak jako tomu je v případě nových sociálních sítích a aplikací,” uvedl ředitel Ami Digital Vladan Crha.

AI je významně zastoupena i v českých firmách. Využívá ji asi 40 % společností a dalších 35 % plánuje její nasazení v blízké budoucnosti.

Mezi nejpopulárnější nástroje pak patří ChatGPT a Midjourney, které nabízejí generativní AI. 

 

Ověřte si dostupnost internetu na vaší adrese

Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    4. 1. 2024

    Témata

    ostatní

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 260 Kč
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    Lyft příští rok nasadí v USA autonomní autobusy

    Lyft plánuje od konce roku 2026 nasadit v USA autonomní autobusy pro sdílenou jízdu ve městech a příměstských oblastech.

    12. 8. 2025

    Zobrazit celý článek

     

    McDonald's unikla data milionů uchazečů o práci, hackeři se do systému přihlásili heslem 123456

    McDonald's unikly osobní údaje milionů uchazečů o práci. Hackeři získali přístup do systému přes extrémně jednoduché...

    28. 7. 2025

    Zobrazit celý článek

     

    Amazon nasadil miliontého robota, zaměstnanci mají obavy o práci

    Amazon má v provozu už milion robotů a zároveň představil i novou AI technologii DeepFleet, která má zrychlit a...

    24. 7. 2025

    Zobrazit celý článek

    Zobrazit všechny články

    Nejčtenější články

    Amazon kvůli AI opět omezí počet zaměstnanců

     

    Generativní AI podle šéfa Amazonu omezí potřebu některých pracovních pozic. Firma chce zefektivnit své týmy a při...

    Zobrazit celý článek

    Amazon koupil výrobce AI náramků, které nahrávají konverzace uživatele

     

    Amazon potvrdil akvizici startupu Bee. Ten nabízí AI náramek podobný Fitbitu, který průběžně zaznamenává okolní...

    Zobrazit celý článek

    Lokátor O2 tag nově spárujete i s Androidem

     

    O2 rozšiřuje nabídku chytrých doplňků o lokalizační čip O2 tag pro Android. Do konce června ho pořídíte se slevou za...

    Zobrazit celý článek