Úvod > Články > Samsung pracuje na displeji s 50% úsporou energie

Samsung pracuje na displeji s 50% úsporou energie

Samsung oznámil, že pracuje na novém displeji, jehož spotřeba bude o polovinu menší než v současnosti. Telefony by tak mohly vydržet mnohem delší dobu bez nabíjení.

Samsung pracuje na displeji s 50% úsporou energie

Společnost Samsung vyvíjí OLED displej bez polarizační fólie, který by mohl přinést éru úsporných displejů, jejichž spotřeba energie o polovinu menší než spotřeby u současných obrazovek. 

Obrazovky a procesory telefonů spotřebovávají při provozu většinu kapacity baterie telefonu. Displej s o 50 % nižší spotřebou energie tak povede k výraznému prodloužení výdrže baterie.

Viceprezident divize Samsung Display tvrdí, že nové úsporné obrazovky umožní vyrábět telefony, které nebude nutné denně nabíjet a které budou mít výdrž baterie delší než 24 hodin i při intenzivním používání.

Displeje nové generace nabídnou kvůli požadavkům na obraz vytvářený pomocí generativní umělé inteligence velmi vysoké rozlišení. Budou umět přirozeně vyjádřit detaily a jemné barevné/šedé rozdíly, které fotoaparáty v reálném světě nedokážou zachytit.

Nízká spotřeba obrazovek podle Samsungu přispěje i tomu, aby byly AI nástroje na telefonech ještě efektivnější.

Je tedy možné, že nové displeje nepovedou delší výdrži baterie, ale budou ušetřená energie bude využita na náročné výpočty AI. 

 

Ověřte si dostupnost internetu na vaší adrese

Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    18. 11. 2024

    Témata

    mobilní telefonSamsung

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    Vodafone rozšiřuje slevy pro seniory a lidi se zvláštními potřebami

    Vodafone upravuje nabídku pro zákazníky nad 65 let, osoby se zdravotním postižením i lidi se zákonným nárokem na...

    2. 6. 2026

    Zobrazit celý článek

     

    Vývojář her po diagnóze dcery vytvořil hru, která učí děti zvládat cukrovku

    Americký vývojář videoher vytvořil mobilní aplikaci, která pomáhá dětem a rodičům pochopit cukrovku 1. typu...

    26. 5. 2026

    Zobrazit celý článek

     

    Trump Mobile konečně rozesílá telefony, zákazníci ale hlásí únik dat

    Trump Mobile začal po několikaměsíčním zpoždění rozesílat telefony T1. Projekt ale dál provází problémy kolem...

    21. 5. 2026

    Zobrazit celý článek

    Zobrazit všechny články

    Nejčtenější články

    Microsoft zveřejnil žebříček využívání AI, Česko je na 26. místě

     

    Microsoft zveřejnil nový přehled využívání AI ve světě. Česká republika se podle něj poprvé dostala mezi země, kde...

    Zobrazit celý článek

    Američtí lékaři masově nasazují AI při léčbě pacientů

     

    Američtí lékaři ve velkém začali používat AI nástroj OpenEvidence. Podle firmy ho dnes aktivně využívají téměř dvě...

    Zobrazit celý článek

    AI nemůže sloužit jako záminka k vyhazovu, rozhodl čínský soud

     

    Čínský soud rozhodl ve prospěch zaměstnance technologické firmy, kterého nahradil AI systém. Podle soudu samotné...

    Zobrazit celý článek