+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
CETIN ke konci minulého roku překonal 200Mb/s hranici rychlosti připojení. Průměrná dostupná rychlost dosáhla na 202 Mb/s.
CETIN pokračuje ve výstavbě optických přípojek FTTH (fiber to the home). Loni se k optické síti mohlo připojit dalších více než 100 tisíc bytových jednotek a průměrná dostupná rychlost tak překonala hranici 200 Mb/s.
K 31. prosinci dosáhla průměrná rychlost 202 Mb/s a letos bude dále narůstat. V roce 2023 by se mělo k optice připojit dalších zhruba 100 tisíc domácností.
Společnost navíc v dubnu spustí nový tarif pro optické přípojky s rychlostí 2000/1000 Mb/s. Tento krok také přispěje k navýšení průměrné rychlosti.
„Aktuální data odráží zpřesněný odhad dostupnosti všech rychlostí, nárůst využití bondingu (kdy spojujeme dvě linky na metalické síti) i nově vybudované přípojky. U optiky dojde od dubna k dalšímu skokovému navýšení dostupné rychlosti, kdy bude dostupné připojení 2000/1000 Mb/s. I nadále pracujeme jak na připojování „bílých míst“ s využitím evropských fondů, tak na využití nových technologií, které zefektivní proces výstavby,“ uvádí CETIN v tiskové zprávě.
Ještě na konci roku 2016 přitom byla průměrná rychlost internetu od CETINu pouhých 25 Mb/s. Za pouhých šest let se tak zvýšila více než osmkrát.
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.
30. 3. 2023
Vodafone s Nokií poprvé v ČR otestovali vysokorychlostní technologii 25G PON. Reálně naměřili téměř 20 Gb/s, běžné...
28. 6. 2025
T-Mobile dokončil výstavbu optické sítě v Tanvaldu. Rychlý internet je dostupný pro většinu domácností i firem...
10. 5. 2025
Google požaduje, aby africké státy poskytly větší ochranu optickým kabelům před útoky a sjednotily plány na jejich...
20. 11. 2024
Generativní AI podle šéfa Amazonu omezí potřebu některých pracovních pozic. Firma chce zefektivnit své týmy a při...
Donald Trump kritizoval Apple za přesun výroby do Indie. Firmu vyzval, aby produkty vyráběla v USA, a připomněl její...
Netflix hlásí 94 milionů uživatelů svého tarifu podporovaného reklamou. Do konce příštího roku v něm přibudou nové...