+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Webové prohlížeče rychle vybíjení baterie u notebooků. Společnost Opera Software proto vytvořila prohlížeč s úsporným režimem.
Úsporný režim lze aktivovat po vypojení notebooku od nabíjecího zařízení. Prohlížeč například omezuje činnost na otevřených stránek v pozadí a činnost používaných doplňků, optimalizuje javascriptové časovače nebo vynucuje hardwarovou akceleraci videa.
Společnost funkci testovala na noteboocích Lenovo Thinkpad X250 a Dell XPS 13 s operačním systémem Windows 10. Ve srovnání s předchozí verzí prohlížeče Opera nebo s Google Chrome se výdrž baterie při zapnutém úsporném režimu o polovinu prodloužila.
Funkce je dostupná zatím pouze v testovací verzi a je ke stažení zdarma. Můžete si tak hned vyzkoušet o kolik času se baterie prodlouží vám.
18. 5. 2016
T-Mobile dokončil výstavbu optické sítě v Tanvaldu. Rychlý internet je dostupný pro většinu domácností i firem...
10. 5. 2025
Google požaduje, aby africké státy poskytly větší ochranu optickým kabelům před útoky a sjednotily plány na jejich...
20. 11. 2024
Apple koupil 20% podíl ve společnosti Globalstar. Zároveň investuje do zlepšení satelitní infrastruktury, kterou...
15. 11. 2024
Italský deník Il Foglio testuje vydávání speciální přílohy kompletně psané umělou inteligencí. Experiment má úspěch...
Meta uvedla novou aplikaci kombinující AI chatbota a sociální sítě. Kromě generování obsahu umožňuje sdílení a...
Vodafone přichází s kampaní Pomozte starým mobilem, která motivuje k recyklaci nefunkčních telefonů. Za starý mobil...