Úvod > Články > Počet dezinformačních webů v Česku klesl o desetinu

Počet dezinformačních webů v Česku klesl o desetinu

V loňském roce se snížil počet dezinformačních webů o více než desetinu. Množství vydaných článků ale zůstalo na podobné úrovni jako v roce 2020.

Počet dezinformačních webů v Česku klesl o desetinu

Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty zveřejnilo výroční zprávu za rok 2021. Z dokumentu vyplývá, že počet dezinformačních webů klesl o šest na 46, tedy o více než 10 %

Množství vydaných článků se ovšem oproti předchozímu roku nijak nezměnilo. Celkem loni vyšlo 195 238 článků, které se nejčastěji věnovaly covidu-19, výbuchu muničního skladu ve Vrběticích, volbám do Poslanecké sněmovny, útokům na BIS a jejího šéfa Michala Koudelku nebo podpoře poslance Lubomíra Volného a radní České televize Hany Lipovské.

Ze zahraničních témat dezinformační články nejvíce zmiňovaly útok na americký Kapitol, stažení vojsk USA z Afghánistánu, Green Deal, události v Bělorusku a parlamentní volby v Rusku a Německu.

V rozhovorech se z politiků na dezinformačních webech nejčastěji objevovali členové SPD. V čele s Tomiem Okamurou se umístili na šest pozicích v první desítce.

„Letos očekáváme další zvýšení aktivity v souvislosti s tím, že část webů byla donedávna blokovaná v souvislosti s podporou invaze Ruska na Ukrajinu,” uvedl Veronika Krátká Špalková z centra.

Podle ní se u webů mimo jiné zprofesionalizoval obsah a webdesign, zvýšila se přímá komunikace se čtenáři a také se zkrátila doba, za kterou jsou autoři schopni reagovat na nová témata.

 

Ověřte si dostupnost internetu na vaší adrese

Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    21. 6. 2022

    Témata

    ostatní

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 270 Kč
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    Klonování zvířat je stále populárnější, technologie ale pomáhá i ohroženým druhům

    Klonování psů a koček stojí desítky tisíc dolarů, i přesto je ale stále populárnější. Celebrity si klonují své...

    13. 12. 2025

    Zobrazit celý článek

     

    E-shopy na Black Friday opět neprezentovaly skutečné slevy, zneužívaly veřejné kupony

    Analýza Hlídače shopů ukazuje, že část e-shopů před Black Friday využila veřejné kupony tak, že konečné slevy...

    8. 12. 2025

    Zobrazit celý článek

     

    Testy odhalily nebezpečné hračky, nabíječky i šperky z Temu a Shein

    Spotřebitelské testy ukázaly, že většina dětských hraček, USB nabíječek a náhrdelníků prodávaných na Temu a Shein...

    19. 11. 2025

    Zobrazit celý článek

    Zobrazit všechny články

    Nejčtenější články

    Vánoce 2025: 3 tipy na užitečné vánoční aplikace

     

    Vánoční svátky se blíží, a tak je nejvyšší čas poohlédnout se po těch správných vánočních aplikacích. V dnešním...

    Zobrazit celý článek

    Vodafone zvyšuje ceny starších mobilních tarifů, zkontrolujte si listopadové vyúčtování

     

    Vodafone od 4. prosince 2025 zdraží starší paušální tarify řad Red Basic a Neomezený. Zvýšení cen se projeví od...

    Zobrazit celý článek

    T-Mobile nabízí vánoční slevy až 8 000 Kč na zařízení a další bonusy pro domácnosti i firmy

     

    T-Mobile spustil vánoční akci s dotací až 8 000 Kč na telefony, tablety či další zařízení. Přidává i bonus 5 000 Kč...

    Zobrazit celý článek