Úvod > Články > Obrovské problémy při výrobě Apple Watch

Obrovské problémy při výrobě Apple Watch

Apple se potýká s nepříjemnostmi při výrobě chytrých hodinek. Apple Watch se mají začít prodávat již příští měsíc. V tuto chvíli řeší společnost nejen konstrukční potíže, ale také nedostatečnou kvalitu displejů. Doposud na trhu s nositelnou elektronikou měla hlavní slovo společnost Samsung. Podaří se Applu počáteční problémy překonat a vyrovnat se konkurenčním společnostem?

Obrovské problémy při výrobě Apple Watch

Podle zpravodajského serveru China Today, který se odvolává na informace z tamních továren, má Apple velké problémy s produktem, který má být v prodeji už za měsíc. Chytré hodinky budou fungovat jako příslušenství pro iPhone a zároveň částečně suplovat jeho funkce.

Apple se snaží o to, aby hodinky byly v prodeji co nejdříve. Většina konkurenčních společností své modely prodává již delší dobu. Apple si nemůže dovolit čekat, ale také nesmí přijít na trh s nedoladěným a problémovým výrobkem.

Společnost svěřila výrobu Apple Watch asijské firmě Quanta Computer, která vyráběla také iPhone. Výroba hodinek se potýká s velkými obtížemi. Až 70% přístrojů trpí nějakou vadou. Společnost Quanta si na výpomoc najala 3000 pracovníků u firmy Foxconn.

Požadovaných kvalit nedosahuje ani displej připravované novinky. Zástupci Applu nejsou spokojeni se 70% produkce displejů pro Apple Watch. Zhotovení plastové verze OLED panelu, která by dosahovala kvalit skleněné varianty, je náročný úkol. Hlavním dodavatelem dotykových obrazovek je společnost LG.

Můžeme očekávat, že problémy s výrobou způsobí nedostupnost nových přístrojů na všech světových trzích. V dubnu se tak jistě na pultech neobjeví tři miliony kusů, jak bylo původně zamýšleno. Jestli se Applu podaří s novinkou vyjít podle plánu, můžeme očekávat maximálně polovinu slíbených produktů.

Aby toho nebylo málo, řeší Apple kromě zmíněných problémů také nedostatek některých komponentů. Společnost zatím celou situaci nekomentovala.

30. 3. 2015

Témata

AppleiPhone

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 199 Kč
Cena za měsíc: 798 Kč

Přečtěte si také

 

Apple žaluje OpenAI kvůli údajné krádeži obchodního tajemství

Apple podal žalobu na OpenAI a dva bývalé zaměstnance, které viní z neoprávněného získávání důvěrných informací...

16. 7. 2026

Zobrazit celý článek

 

Apple chystá zdražení, ceny žene nahoru boom kolem AI

Apple počítá se zdražením svých produktů. Podle generálního ředitele Tima Cooka firma už nedokáže dál odolávat...

10. 7. 2026

Zobrazit celý článek

 

Apple odstranil z App Storu ruské aplikace VK

Aplikace společnosti VK zmizely z obchodu App Store. Ruská firma tvrdí, že Apple je odstranil bez předchozího...

8. 7. 2026

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Microsoft zveřejnil žebříček využívání AI, Česko je na 26. místě

 

Microsoft zveřejnil nový přehled využívání AI ve světě. Česká republika se podle něj poprvé dostala mezi země, kde...

Zobrazit celý článek

Američtí lékaři masově nasazují AI při léčbě pacientů

 

Američtí lékaři ve velkém začali používat AI nástroj OpenEvidence. Podle firmy ho dnes aktivně využívají téměř dvě...

Zobrazit celý článek

Shein žaluje Temu kvůli kopírování fotek a produktů

 

Shein a Temu se střetly u londýnského soudu kvůli údajnému kopírování produktových fotografií a oblečení. Temu...

Zobrazit celý článek