+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Společnost O2 má v plánu během letošního roku převzít své pobočky, které řídí franšízoví partneři. Jedná se o více než polovinu prodejen.
Operátor v České republice vlastní 150 prodejen a 80 z nich bylo doposud řízeno patnácti franšízovými partnery. Celkem 350 lidí tedy nemělo smlouvu přímo s O2. Zaměstnancům franšízových poboček společnost nabídla standardní pracovní smlouvy.
"Díky systému řízení kvality a výkonu máme na našich značkových prodejnách lepší prodejní výsledky a dlouhodobě vidíme větší zákaznickou spokojenost. Proto jsme se rozhodli od franšízového modelu kompletně odstoupit," řekl Hospodářským novinám ředitel retailových kanálů Richard Siebenstich, který má pobočky na starosti.
Ředitel lidských zdrojů O2 Ctirad Lolek v HN uvedl, že změna sníží fluktuaci zaměstnanců: "Vidíme dlouhodobě, že kmenoví zaměstnanci jsou mnohem loajálnější − fluktuace je u nich o polovinu nižší než u franšízových prodejen."
Smlouva přímo s O2 podle Lolka nabídne zaměstnancům dlouhodobější perspektivu a možnosti růstu. Pracovníci získají také zaměstnanecké výhody jako je firemní mobilní telefon, výhodnější tarif pro sebe i pro rodinu a stravenky.
Jak jsme vás informovali v článku o plánech O2 do budoucnosti, společnost se chce věnovat novým službám jako je například cestovní pojištění. O2 tedy potřebuje stabilnější zaměstnance. "Mít kmenové zaměstnance znamená možnost s nimi daleko více pracovat," říká Lolek pro HN . "Obsluha zákazníka je dnes daleko náročnější, komplexnější. Už to není jen čistě o tarifech. Proto je pro nás důležité zafixovat fluktuaci."
Společnost O2 by měla převzít všechny franšízové firmy do října letošního roku. Zákazník by rozdíl poznat neměl.
Operátor do konce roku také převede 650 externích zaměstnanců do pracovního poměru. Jedná se o IT specialisty a pracovníky call center. Počet zaměstnanců O2 se tak zvýší asi o 27 procent.
18. 4. 2016
O2 chystá změny ve svém portfoliu. 10. března spustí kromě Oneplay také vylepšené tarify NEO a kombinované balíčky...
6. 3. 2025
Společnosti O2 a TV Nova představily svou novou službu Oneplay, která oficiálně odstartuje už 10. března. Nhradí...
26. 2. 2025
Data operátora O2 odhalila, že během letošních svátků Češi hromadně opouštěli velká města. Z Prahy a Brna odjela...
3. 1. 2025
Britští vědci vytvořili technologii, která dokáže s vysokou přesností odhalit rakovinu kůže už v raném stádiu.
Vodafone představil přelomový set-top box. Kromě funkcí chytré televize nabídne i špičkové reproduktory, se kterým...
OpenAI vyvinula nový model pro kreativní psaní. Podle šéfa společnosti Sama Altmana je to poprvé, co ho výstup umělé...