Úvod > Články > Fitbit chce vyrábět plicní ventilátory

Fitbit chce vyrábět plicní ventilátory

Americký Fitbit je známý především díky svým sportovním náramkům. Během koronavirové krize se ale chce zaměřit také na výrobu plicních ventilátorů.

Fitbit chce vyrábět plicní ventilátory

V posledních týdnech se výrazně zvýšila poptávka po plicních ventilátorech a specializované firmy nestíhají vyřizovat objednávky. S výrobou proto pomáhají i firmy, které působí v jiných oborech. V USA je produkují firmy jako Ford a General Motors a nyní se k nim přidá i Fitbit.

"Nedostatek ventilátorů je velký problém a my jsme si uvědomili, že už máme s tímto dodavatelským řetězcem zkušenosti," uvedl CEO James Park pro CNBC.

Park také oznámil, že hodlá vyrábět špičkové nouzové ventilátory, které budou zároveň cenově dostupné. Přesnou částku ale neuvedl.

Cena zařízení se v průměru pohybuje v jednotkách tisících dolarů a ty nejlepší přístroje pořídíte až za 50 tisíc dolarů (1,25 milionu korun).

Nyní Fitbit čeká na udělení výjimky od úřadu Food and Drug Administration (FDA). Jako necertifikovaná a nezdravotnická firma by totiž jinak plicní ventilátory nemohl vyrábět.

21. 5. 2020

Témata

ostatní

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 270 Kč
Cena za měsíc: 399 Kč

Přečtěte si také

 

Čínská firma testuje robota, který zvládne většinu domácích prací

Čínská společnost GigaAI představila humanoidního robota SeeLight S1, který má zvládat běžné domácí práce. První...

12. 6. 2026

Zobrazit celý článek

 

Wizz Air nabídne internet od Starlinku zdarma na všech letech

Letecká společnost Wizz Air oznámila zavedení satelitního internetu Starlink do celé své flotily. Cestující získají...

10. 6. 2026

Zobrazit celý článek

 

V Jižní Koreji vysvětili robota za buddhistického mnicha

Největší buddhistický řád v Jižní Koreji představil humanoidního robota Gabi, kterého symbolicky přijal mezi mnichy...

1. 6. 2026

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Microsoft zveřejnil žebříček využívání AI, Česko je na 26. místě

 

Microsoft zveřejnil nový přehled využívání AI ve světě. Česká republika se podle něj poprvé dostala mezi země, kde...

Zobrazit celý článek

Shein žaluje Temu kvůli kopírování fotek a produktů

 

Shein a Temu se střetly u londýnského soudu kvůli údajnému kopírování produktových fotografií a oblečení. Temu...

Zobrazit celý článek

Američtí lékaři masově nasazují AI při léčbě pacientů

 

Američtí lékaři ve velkém začali používat AI nástroj OpenEvidence. Podle firmy ho dnes aktivně využívají téměř dvě...

Zobrazit celý článek