+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Podvodníci se znovu vydávají za finanční správu. Chtějí tak získat osobní a bankovní údaje. Úřad připomíná, že žádné výzvy k platbě neposílá e-mailem ani SMS.

Finanční správa ČR upozorňuje na falešné e-maily, které se snaží vylákat údaje pod záminkou dlužné daně. Podvodníci využívají jméno a logo úřadu a odesílají zprávy z adres jako info@financni-zprava.cz – tedy ne z oficiální domény @fs.gov.cz.
Texty zpráv obsahují časový tlak a výhružky sankcemi, čímž chtějí přimět adresáty k rychlé reakci bez ověření. Částky bývají většinou nízké, aby nepůsobily podezřele. V e-mailu najdete odkaz na detaily platby, na který byste neměli v žádném případě kliknout.
Finanční správa výzvy k platbě nezasílá e-mailem ani SMS. Nikdy také nepožaduje zadání bankovních údajů přes odkazy, neposílá přílohy s výzvami a nekomunikuje automatizovanými hovory s požadavky na úhradu.
Generální ředitelka Simona Hornochová varuje: „Pokud poplatník dostane zprávu mimo doménu @fs.gov.cz s výzvou k platbě, velmi pravděpodobně jde o podvod.“ Pokud vám podobná zpráva přijde, můžete si její pravost také ověřit přes oficiální kontakty finanční správy. Všechny kontakty najdete na stránkách úřadu.
Pokud se často potýkáte s výpadky internetu, prověřte si další možnosti připojení na vaší adrese:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

8. 7. 2025
Obléknout si oblečení bez použití rukou může znít jako sci-fi. Výzkumníci z Jižní Koreje a USA ale představili...
30. 7. 2026
V Moskvě se uskutečnil symbolický svatební obřad dvou humanoidních robotů. Akce měla představit možnosti moderní...
28. 7. 2026
Zákazníci služby Amazon Web Services se minulý týden probudili do nepříjemného překvapení. Kvůli technické chybě se...
25. 7. 2026
Apple podle vyjádření společnosti PrismML testuje technologii, která výrazně zmenšuje velké AI modely. Díky tomu by...
Apple podal žalobu na OpenAI a dva bývalé zaměstnance, které viní z neoprávněného získávání důvěrných informací...
Apple se během pátečního obchodování stal nejhodnotnější veřejně obchodovanou firmou světa. První místo ale nakonec...