+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
DHL se v Číně spojila se společností EHang, která vyvíjí autonomní drony. Vyvinuli spolu systém autonomního doručování zásilek v hustě obydlených městských oblastech.

Zařízení společnosti EHang unesou kameru, zásilku a dokonce i dospělou osobu. Umožnili tak DHL stát se první logistickou společností v Číně, která k doručování zásilek používá drony.
První trasa, kterou přístroje obsluhují, je dlouhá osm kilometrů a vede z centra DHL do čtvrti Liabou ve městě Tung-kuan.
Dron místo původních 40 minut přepraví balíky za 8 minut a DHL tak ušetří až 80 % nákladů na dopravu. Do speciálního boxu se vejde až 5 kilogramů nákladu a provoz je zcela bezemisní.
Na trase létají drony ze série Falcon, které jsou vybaveny osmi vrtulemi na čtyřech ramenech. O bezpečnost letu se stará řada systémů, díky kterým si zařízení samo naplánuje trasu a je schopno vizuální identifikace.
Díky systému umělé inteligence je schopen se efektivně pohybovat mezi budovami a výrazně snížuje dobu přepravy, protože nemusí stát v dopravních zácpách, jako tomu je při klasickém doručování.
Do budoucna by přepravní společnost ráda rozšířila přepravní trasy a ve spolupráci s firmou EHang vyvinula druhou generaci dronů, které budou ještě efektivnější.
15. 6. 2019
Česká pobočka Googlu loni opět vykázala jen nízkou daň z příjmu, přestože příjmy firmy z českého trhu podle odhadů...
20. 7. 2026
Počet základních poštovních služeb v Česku dál výrazně klesá. Podle České telekomunikačního úřadu jde o dlouhodobý...
27. 6. 2026
Evropský parlament mění výchozí internetový vyhledávač na služebních počítačích. Místo Googlu bude v prohlížečích...
22. 6. 2026
Shein a Temu se střetly u londýnského soudu kvůli údajnému kopírování produktových fotografií a oblečení. Temu...
Každý třetí rodič v Česku zaznamenal u svého dítěte psychické nebo emoční problémy. Výzkum STEM/MARK pro UNICEF...
Čínský soud rozhodl ve prospěch zaměstnance technologické firmy, kterého nahradil AI systém. Podle soudu samotné...