+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Jaký by měl život smysl, kdyby člověk nemohl pracovat pro jednoho z hybatelů světového dění... Ale víte vlastně, co všechno to obnáší?
V roce 2016 online e-shop Amazone poslal do světa 258 511 požadavků na zaměstnance. To je pětkrát víc než Microsoft, který hledal „jen“ 48 037 zaměstnanců. O rok později se Amazon taky nezastavil. Nabídl více než 80 000 pracovních míst, a to jenom v prvním čtvrtleí. Což je čtyřikrát víc, než u společností jako je Microsoft, Oracle, Google nebo Facebook.
Velké technologické společnosti mají obrovské množství zaměstnanců, které musejí někam nacpat. Proto sídlí v obrovských business parcích. Ty jsou velikostí i fungováním podobná autonomnímu státu. Není nic neobvyklého zajít si na oběd na running sushi, trávník je tady zastřihnutý až děsivě přesně a na ulicích uslyšíte hezký mezinárodní mix jazyků. I vzduch jako by tu voněl jinak.
A vedle těch monstrózních společností čítajících na stovky a tisíce zaměstnanců jsou společnosti velmi zvučného jména a počet jejich zaměstnanců je minimální. Tak třeba společnost Snap Inc. Zaměstnává pouze 2 360 lidí, Airbnb 2 368 a Twitter 3 860.
Pokud jde o technologický průmysl, nejvíc odborníků hledají firmy v oblasti informatiky, managementu a analytiky. Špičkových programátorů je nedostatek a většina zaměstnavatelů za ně zaplatí zlatem. Pokud umíte kódovat v Pythonu nebo JavaScriptu, jste už v podstatě finančně za vodou.
A to především na délku praxe. Airbnb, Twitter a Uber zaměstnají manažery, kteří mají šest až deset let praxe v oboru. Pokud za sebou tolik let ještě nemáte, zkuste Facebook, kterému stačí dva až pět let zkušeností. A pokud jste se rozhodli pro práci ve slavné technologické korporaci teprve před měsíce, zkuste to ve Snapu, Applu nebo Microsoftu. Tam stačí dostatek entuziasmu.
7. 8. 2017
Společnost Anthropic vyvinula model Claude AI, který dokáže interpretovat hlasové příkazy, porozumět emocím, a...
20. 6. 2025
North Face a Cartier potvrdily, že při kyberútocích došlo k úniku jejich zákaznických dat. Mezi kompromitovanými...
10. 6. 2025
Čínské Xiaomi plánuje v příštích pěti letech investovat 200 miliard jüanů (606 miliard korun) do vývoje vlastních...
6. 6. 2025
Italský deník Il Foglio testuje vydávání speciální přílohy kompletně psané umělou inteligencí. Experiment má úspěch...
Meta uvedla novou aplikaci kombinující AI chatbota a sociální sítě. Kromě generování obsahu umožňuje sdílení a...
Revolut uvádí na trh nové mobilní tarify s neomezenými hovory, SMS a daty. Zpočátku budou dostupné ve Velké Británii...