+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Stále více Čechů se v předvánoční době vyhýbá přelidněným obchodům. Letos bude dokonce každý desátý člověk řešit nejen nákupy vánočních dárků, ale i potravin objednáním přes internet.

Podle výzkumu společnosti Seznam.cz budou lidé na internetu nakupovat především speciální a těžké potraviny.
„Jídlo on-line sice pravidelně pořizuje zatím jen 12 procent lidí, v Praze (kterou mají dovážkové služby dobře pokrytou) je ale počet zákazníků dvojnásobný. Nakupovat on-line tu na vánoční svátky plánuje 26 procent obyvatel,“ řekl Darek Pikálek, marketingový a uživatelský výzkumník Seznam.cz.
95 % těch, kteří nakupovali on-line už loni před Vánoci, tak bude své nákupy řešit i letos. „Přestože hodnocení loňského vánočního on-line nákupu potravin bylo pozitivní, téměř polovina lidí se setkala s nějakým nedostatkem. Pokud už se nějaké potíže vyskytly, jednalo se zpravidla o dlouhou dobu dodání nebo nedoručení všech objednaných položek,“ dodal Pikálek.
Také on-line prodejci potvrzují, že zájem o nákup potravin přes internet stále stoupá. „Zájem o službu on-line nákupy vykazuje neustále rostoucí trend. Proto jsme ji v poslední domě rozšířili o další závozové oblasti. Konkrétně se jedná o Prostějov, Přerov, Olomouc, České Budějovice, Český Krumlov a Třeboň. Předvánoční období patří z pohledu prodejů k těm nejvytíženějším,“ potvrdila Věra Szabó, manažerka internetového prodeje společnosti Tesco.
21. 11. 2019
Nákupy v obchodních centrech v roce 2025 pokračovaly i na Štědrý den, i když už byly slabší než v předchozích dnech...
6. 1. 2026
Jaká témata vás v roce 2025 nejvíc zajímala? A které články patřily mezi vůbec nejčtenější na ADSL.cz? Přinášíme...
3. 1. 2026
Letos se již tradičně podíváme na nejpřehrávanější videa na YouTube. Která z nich se v roce 2025 dostala do...
30. 12. 2025
Vánoční svátky se blíží, a tak je nejvyšší čas poohlédnout se po těch správných vánočních aplikacích. V dnešním...
T-Mobile spustil mezinárodní kampaň k premiéře poslední řady Stranger Things. Seriál bude dostupný i na MAGENTA TV s...
Společnost Seznam.cz oživuje značku Lidé.cz a spouští ji jako novou sociální síť. Platforma navazuje na původní...