Úvod > Články > Apple testuje identifikaci uživatelů přes sluchátka AirPods

Apple testuje identifikaci uživatelů přes sluchátka AirPods

Apple chce k Touch ID a Face ID přidat další způsob identifikace uživatelů. Plánuje přidat biometriku do AirPods a jejich majitele rozpoznávat podle tvaru uší.

Apple testuje identifikaci uživatelů přes sluchátka AirPods

Americký gigant zažádal o patent s názvem „User Identification Using Headphones“. Díky této technologii by mohl rozpoznávat uživatele za pomoci sluchátek AirPods. Kromě identifikace podle tvaru uší bude možné také identifikovat hlas prostřednictvím vestavěného mikrofonu nebo analyzovat styl chůze přes gyroskop.

Tento typ biometriky by mohl sloužit jako další způsob přihlašování k telefonu, ale také k zabezpečení samotných AirPods.

Přes sluchátka je totiž možné částečně ovládat a číst zprávy, a to i v případě, kdy je má nasazené někdo jiný než majitel telefonu.

Pokud vás zajímá, jak by měl tento systém fungovat, můžete si patent zobrazit na webu amerického patentového úřadu.

Nová technologie je ovšem pouze ve fázi patentu, a tak se nakonec nemusí vůbec dostat do sluchátek určených ke komerčnímu prodeji.

 

Ověřte si dostupnost internetu na vaší adrese

Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    4. 2. 2022

    Témata

    AppleiPhone

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 260 Kč
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    Apple zvyšuje výkupní ceny iPhonů v Číně, reaguje na pokles prodejů v zemi

    Apple v Číně zvedl ceny za výkup starších iPhonů, aby přilákal více zákazníků. Nové výkupní ceny se týkají například...

    5. 6. 2025

    Zobrazit celý článek

     

    Trump tlačí Apple k výrobě v USA, nelíbí se mu expanze do Indie

    Donald Trump kritizoval Apple za přesun výroby do Indie. Firmu vyzval, aby produkty vyráběla v USA, a připomněl její...

    23. 5. 2025

    Zobrazit celý článek

     

    Netflix chystá nový vzhled TV aplikace a AI vyhledávání pro iOS

    Netflix představí přepracovanou domovskou obrazovku v TV aplikaci a zavede vyhledávání pomocí umělé inteligence na...

    20. 5. 2025

    Zobrazit celý článek

    Zobrazit všechny články

    Nejčtenější články

    Italské noviny začaly vydávat přílohu psanou AI, novinka výrazně zvýšila prodeje

     

    Italský deník Il Foglio testuje vydávání speciální přílohy kompletně psané umělou inteligencí. Experiment má úspěch...

    Zobrazit celý článek

    Meta představila novou aplikaci s AI chatbotem

     

    Meta uvedla novou aplikaci kombinující AI chatbota a sociální sítě. Kromě generování obsahu umožňuje sdílení a...

    Zobrazit celý článek

    Vodafone rozdává slevy za recyklaci starého telefonu

     

    Vodafone přichází s kampaní Pomozte starým mobilem, která motivuje k recyklaci nefunkčních telefonů. Za starý mobil...

    Zobrazit celý článek