+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Společnost Apple vystoupila proti novému nařízení EU. iPhony s vyměnitelnými bateriemi vyrábět nechce, protože by se tak narušila jejich voděodolnost.

Evropská unie nedávno schválila nová pravidla, která vyžadují snadno vyměnitelné baterie u některých typů elektroniky, včetně chytrých telefonů. Společnosti Apple se ale toto nařízení příliš nelíbí.
John Ternus, senior viceprezident pro hardwarové inženýrství v Applu, v rozhovoru pro YouTube kanál Orbit nastínil, proč by bylo obtížné vyrábět iPhony s vyměnitelnými bateriemi. Jeden z hlavních důvodů je odolnost vůči vodě.
"Jsme přesvědčeni, že pokud lidé potřebují vyměnit baterii, měl by existovat bezpečný a efektivní způsob, jak to udělat. Vnitřní součástku můžete učinit snadno opravitelnou tím, že ji uděláte odnímatelnou, ale tím vlastně přidáte potenciální bod selhání," uvedl Ternus.
"Naše iPhony mají krytí IP68, takže jsou neuvěřitelně odolné vůči vodě. Chodí nám skvělé příběhy, kdy například zákazníkům telefon omylem spadl do vodní nádrže a trvalo jim dva dny, než ho vytáhli. A jsou nadšení, protože stále funguje. K dosažení této úrovně voděodolnosti využíváme špičková lepidla a těsnicí materiály, díky nimž je vše vodotěsné, ale samozřejmě to trochu ztěžuje proces otevírání," dodal Ternus.
Není to přitom poprvé, co EU prosazuje určité požadavky na design. Zavedení povinného USB-C u mobilních zařízení donutilo společnost Apple změnit konektor u letošní řady iPhone 15.
Společnost Apple už navíc u iPhonů 14 nabízí snadnější opravy. Rozšířila seznam servisů, které mohou telefony servisovat, a představila Self Service Repair. Ta umožní zákazníkům objednat si potřebné součástky, návod a profesionální náčiní, aby si telefon opravili sami doma. Tato služba se ovšem vztahuje pouze na některé opravy.
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

29. 8. 2023
Vodafone letos slaví dvacet let partnerství s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary. Při této příležitosti...
2. 7. 2026
Každý třetí rodič v Česku zaznamenal u svého dítěte psychické nebo emoční problémy. Výzkum STEM/MARK pro UNICEF...
1. 7. 2026
Apple představil největší proměnu Siri za poslední roky. Hlasová asistentka nově ponese název Siri AI a získá...
26. 6. 2026
Microsoft zveřejnil nový přehled využívání AI ve světě. Česká republika se podle něj poprvé dostala mezi země, kde...
Shein a Temu se střetly u londýnského soudu kvůli údajnému kopírování produktových fotografií a oblečení. Temu...
Američtí lékaři ve velkém začali používat AI nástroj OpenEvidence. Podle firmy ho dnes aktivně využívají téměř dvě...