+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Indonésie potvrdila, že Apple investuje 1 miliardu dolarů (23,9 miliardy korun) do výrobního závodu v zemi. Chce tak zvrátit místní zákaz prodeje iPhonů 16.
Indonéský ministr pro investice potvrdil, že Apple plánuje investovat 1 miliardu dolarů (23,9 miliardy korun) do výrobního závodu v Indonésii, který bude vyrábět komponenty pro chytré telefony a další produkty.
V říjnu přitom Indonésie zakázala prodej iPhonu 16, protože Apple podle ní nedodržel pravidla, která vyžadují, aby telefony prodávané v zemi obsahovaly alespoň 40 % dílů místní výroby. Vláda přitom uvedla, že požadavek na místní podíl ještě zvýší.
Ministr pro investice Rosan Roeslani novinářům řekl, že podrobnosti plánované investice se stále dolaďují, ale očekává investici ve výši 1 miliardy dolarů (23,9 miliardy korun).
Vláda už v minulosti odmítla návrh společnosti Apple na investici ve výši 100 milionů dolarů (2,39 miliardy korun) do výstavby závodu na výrobu příslušenství a součástek jako nedostatečný pro zrušení zákazu prodeje iPhonu 16.
Společnost Apple na žádost o komentář okamžitě nereagovala. V současné době ale v Indonésii nemá žádné výrobní závody. V roce 2018 zde pouze zřídila akademie pro vývojáře aplikací.
Společnosti obvykle zvyšují místní podíl na komponentech v jejich zařízeních prostřednictvím místních partnerství nebo získáváním dílů v tuzemsku.
Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.
9. 12. 2024
Spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey uvedl novou aplikaci Bitchat, která umožňuje komunikaci přes Bluetooth bez...
26. 7. 2025
Cizinci v Rusku musí od letoška poskytnout biometrická data pro získání SIM karty. Vláda do databáze registruje...
18. 7. 2025
Vedení Applu jedná o možném převzetí AI startupu Perplexity. Konkrétní nabídka ale zatím nepadla a jednání probíhají...
7. 7. 2025
Generativní AI podle šéfa Amazonu omezí potřebu některých pracovních pozic. Firma chce zefektivnit své týmy a při...
O2 přidává do nabídky televize Hisense se speciálním tlačítkem pro aplikaci Oneplay. Oba modely navíc mají chytré AI...
O2 rozšiřuje nabídku chytrých doplňků o lokalizační čip O2 tag pro Android. Do konce června ho pořídíte se slevou za...