+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Internetový obchod Alza.cz odstartuje v nejbližších týdnech prodej elektromobilů renomovaných značek přes internet. Jako první upoutávku na tento koncept vystavuje naprostou novinku Volkswagen e-Golf, který je k vidění na Alza Showroomu v Holešovicích až do konce června.

Rostoucí zájem veřejnosti o nejnovější technologie se promítl i do popularity automobilů na elektrický pohon. Požadavky zákazníků jako první z e-shopů vyslyšela Alza.cz a tato auta se již brzy objeví v její nabídce. "Zájem o elektromobily překonává naše očekávání. Znamená to, že si lidé konečně uvědomují jejich význam pro naše životní prostředí. To dobře vědí také automobilky a začínají vyrábět tyto vozy i ve středních cenových kategoriích," uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze Alza.cz.
Alza bude prodávat elektromobily výhradně přes internet, zájemce bude mít vybraný model v garáži do jednoho dne od zaplacení. Nákup vozu chce firma přizpůsobit 21. století – musí být snadný, rychlý, jednoduchý, stejně jako nákup telefonu.
K základním výhodám aut s elektropohonem patří nízké provozní a servisní náklady, vysoká spolehlivost a skvělé jízdní zážitky. Díky samotnému principu se nemusí řešit olej, rozvodové řemeny, výfuková soustava či filtr pevných částic.
Firma nyní dokončuje jednání s významnými automobilkami, aby v následujících týdnech svým zákazníkům nabídla ucelenou řadu elektromobilů. "Možná jsme snílci, ale my v Alza věříme, že dokážeme po vzoru Norska změnit poměr elektroaut v ČR zásadním způsobem. Čím dostupnější tyto vozy budou, tím rychleji eliminujeme negativní dopad aut se spalovacími motory na prostředí, ve kterém žijeme.” říká Moudřík a jedním dechem dodává: "Je krásnou představou mít města, v kterých bude stejně čistý vzduch a ticho jako na vesnici."
1. 6. 2017
Nákupy v obchodních centrech v roce 2025 pokračovaly i na Štědrý den, i když už byly slabší než v předchozích dnech...
6. 1. 2026
Jaká témata vás v roce 2025 nejvíc zajímala? A které články patřily mezi vůbec nejčtenější na ADSL.cz? Přinášíme...
3. 1. 2026
Letos se již tradičně podíváme na nejpřehrávanější videa na YouTube. Která z nich se v roce 2025 dostala do...
30. 12. 2025
Vánoční svátky se blíží, a tak je nejvyšší čas poohlédnout se po těch správných vánočních aplikacích. V dnešním...
T-Mobile spustil mezinárodní kampaň k premiéře poslední řady Stranger Things. Seriál bude dostupný i na MAGENTA TV s...
Společnost Seznam.cz oživuje značku Lidé.cz a spouští ji jako novou sociální síť. Platforma navazuje na původní...