Úvod > Články > 6 falešných instagramových hvězd. Poznali byste, že je to fake?

6 falešných instagramových hvězd. Poznali byste, že je to fake?

Instagram je sociální síť milovaná všemi, kteří jsou víc než na řeči zvědaví na fotky. Sami pak tráví čas aranžováním obědů a lidí do ideální polohy pro fotku, aby získali co největší počet sledujících. Tady je 5 případů, kdy se to fiktivním lidem nebo agenturám povedlo lépe, než jim.

6 falešných instagramových hvězd. Poznali byste, že je to fake?

35letý děda

Lidé utrácejí celé mění ve snaze udržet si mladistvý vzhled co nejdéle. Pak na ulici těžko rozeznáte zmalovanou dvacítku od zachovalé čtyřicítky. Ale jeden chlap z Polska na to šel úplně obráceně. Pro účely sociálních sítí dobrovolně zestárnul o 10 let. Seznamte se s polským Vikingem Pawlem Ladziakem.

Vyhrává jako jeden z nejžhavějších mužů starších 40 let a připouští, že ho někdy lidé tipují i na 60. Ale kdo by je mohl vinit… Úplně bílé vlasy mívají obvykle jenom mnohem starší ročníky. Jenže Pawlovi je pouze 35 let a vlasy si naschvál odbarvuje úplně bílou barvou. Sami od sebe mu začaly šedivět už před pár lety. Nechtěl vypadat jako chátrající muž středního věku, tak to vzal bílou rovnou všechno. Po této změně se stal na Instagramu slavný po celém světě jako nejvíc sexy stařík a k dnešku má skoro 350 000 sledujících. Rada na závěr? Když nechcete být jen další z řady namakaných mladých vlčáku, staňte se namakaným starým psem.

Pawel

Vydělávat nemusí jen skuteční lidé

Agenturu Meediakix zajímalo, jestli jde oblafnout značky natolik, že nabídnou spolupráci falešným instagramovým profilům. Instagramový marketing je totiž dost lukrativním průmyslem, ve kterém se točí miliony dolarů. Zajímalo je taky, jestli se toho dá dosáhnout něčím jiným než roztomilými pejsky a zdravým jídlem.

Agentura pak vytvořila dva fiktivní účty. Jeden zabývající životním stylem a módou a druhý cestováním. Pro ten první vyfotili fotky za jediný den. Fiktivní osoba se jmenuje se Alexa Rae neboli calibeachgirl310. Druhý účet „patří“ Amandě Smithové a v tomto případě šla agentura ještě dál. Ze stránek s fotkami zadarmo stáhli obrázky, na kterých jsou dlouhovlasé blondýny s obličejem odvráceným od objektivu. Oba účty jim zajistily 4 placené transakce a vydělali tak kolem 1 000 dolarů. Jak snadné, že?

Před Amelii by se vyklidil i Buckinghamský palác

Když krásná bloggerka Amelia Liana navštívila slavnou hrobku Tádž Mahal, na místě jako by náhodou zrovna nikdo nebyl. Světové dědictví zapsaná v seznamu UNESCO bylo opuštěná. Byl to navíc velmi krásný den, kdy kolem létali ptáci, světlo házelo ideální stín a Amelia měla dost času to všechno perfektně zachytit. Taky je vám to trochu podezřelé? 

Poslední dobou je bloggerka napadaná rejpaly za to, že si fotky skládá z cizích obrázků. Někteří tvrdí, že fotky čistí, jiní zase že vystřihne svoji postavu a přidá ji na dokonale vyfocené místo

Reklamka vymyslela falešnou hvězdu Instagramu, aby varovala mladé

Byla to krásná, zábavná a milující Pařížanka, které všichni záviděli. Nebo to bylo všechno jinak? Pětadvacetiletá Louise Delageová zveřejnila několik fotografií v průběhu několika týdnů. Její profil začalo sledovat více než 60 000 lidí. Pak se fanoušci dozvěděli, že vůbec neexistuje a byla výmyslem agentury. Proč? Všech 149 jejích příspěvků obsahovalo alkohol. Cílem bylo varovat před skrytou a většinou pozdě zpozorovanou přítomností alkoholu a před závislostí, která kvůli tomu vzniká. 

Amelie

Modelka, která možná ani není člověk

Lil Miguela má přes 78 000 sledujících, ale stačí krátký pohled na její profil a hned vám na mysl přijde jedna otázka: Je skutečná? Se svými perfektními tvary a hladkou kůží vypadá jako ze hry The Sims. Její fanoušci se dělí na dva tábory. Jedni tvrdí, že jde o skutečnou ženu, která jen dost upravuje fotky v PS, někteří jsou přesvědčení, že jde o marketingový tah grafické firmy. Co je pravda? Zatím nevíme. Ale autoři zamilovaných komentářů pod fotkami mají nejspíš jasno...

19. 8. 2017

Témata

ostatní

Sdílejte

Přečtěte si také

 

V pražském tunelu Blanka bude brzy možné využívat GPS

Magistrát hlavního města Prahy začal testovat nový systém, který umí šířit GPS signál v tunelech. Během příštího...

23. 1. 2021

Zobrazit celý článek

 

Počet prodaných počítačů se loni zdvojnásobil

V loňském roce jsme kvůli pandemii koronaviru trávili většinu času doma. Kvůli home office a online výuce si navíc...

20. 1. 2021

Zobrazit celý článek

 

Spuštění registrací na očkování proti covidu-19 se neobešlo bez problémů: Nechodily potvrzovací SMS

V pátek ráno se spustil registrační systém pro očkování proti covidu-19 a hned se objevil první problém. Lidem...

19. 1. 2021

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Turnaje UFC se budou vysílat exkluzivně na Premier Sport

 

Od ledna 2021 se přenosy z galavečerů UFC přesouvají na stanici Premier Sport. Exkluzivně je tak budou moci sledovat...

Zobrazit celý článek

Cetin omezil prodej bondingu na neurčito

 

Cetin včera pozastavil objednávky Bondingu přes své partnery. Omezení platí pro operátory T-Mobile a O2, kteří...

Zobrazit celý článek

Telly spustila aplikaci pro televize LG

 

Zákazníci Telly TV, kteří sledují vysílání na chytré televizi LG, se konečně dočkali vlastní aplikace. Už nyní je...

Zobrazit celý článek