Úvod > Články > Návod jak zapojit modem Huawei EchoLife HG622u

Návod jak zapojit modem Huawei EchoLife HG622u

Návod jak zapojit modem Huawei EchoLife HG622u

Huawei HG622uPřišel vám domů modem Huawei EchoLife HG622u se samoinstalačním balíčkem? Pokud máte již internet zřízený, zbývá vám už ho jen zapojit. V jednotlivých krocích vám poradíme, jak to udělat. Pokud potřebujete podrobný manuál k modemu Huawei EchoLife HG622u, najdete ho na konci tohoto článku.

Nejdříve vyndejte obsah celého balení. Najdete v něm modem, napájecí adaptér, rozbočovač - splitter, síťový kabel s konektory RJ 45 (černý) a dva telefonní kabely (zelený a červený).

Vezměte zelený telefonní kabel a zapojte ho do telefonní zásuvky na zdi. Druhý konec zapojte do rozbočovače do zdířky označené nápisem LINE. Dále vezměte červený kabel, který zapojíte do rozbočovače do zdířky s nápisem DSL, druhý konec zapojíte do modemu do zdířky s nápisem DSL.

Pokud používáte linku i na volání, telefonní přístroj připojíte do rozbočovače do zdířky PHONE kabelem, dodaným s telefonem.

Nyní černým síťovým kabelem připojíte počítač. Jeden konec zasunete do modemu do otvoru se zavináčem a druhý konec do počítače. Do modemu ještě zapojte napájecí zdroj spojený s elektrickou zásuvkou.

Modem zapněte stiskem tlačítka ON/OFF. Takto zapojený budete mít modem stále. Doporučujeme modem odpojovat pouze v případě bouřky, kdy hrozí poškození modemu a počítače. V takovém případě odpojte modem jak od elektrické zásuvky, tak i od telefonní linky. Po chvíli blikání se kontrolky na modemu rozsvítí. Tím je modem připojen a vy můžete začít využívat rychlý internet.

Celý postup zapojení si můžete prohlédnout na instruktážním videu:

K modemu můžete připojit další počítač. Připojte síťový kabel do zdířky se zavináčem do modemu nebo využijte bezdrátového přenosu dat. Přinášíme vám jednoduchý postup jak ručně nastavit užívání Wi-Fi sítě.

Celé nastavení se provádí pomocí webové konfigurace:

  1. Otevřete v počítači, který je k internetu připojen síťovým kabelem k modemu Huawei EchoLife HG622u, webový prohlížeč (Internet Explorer, Firefox, Opera, atp).
  2. Do horní řádky napište adresu http://10.0.0.138/.
  3. Za chvilku se vám zobrazí přihlašovací okno. Pokud jste si uživatelské jméno a heslo dříve nezměnili, zadejte do políčka jméno i heslo standardně nastavené: admin.
  4. Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Basic a následně WLAN. Po pravé straně se vám zobrazí stránka s konfigurací bezdrátové sítě.
  5. Zaklikněte políčko Enable WLAN, v poli SSID smažte slevo „Internet“ a napište sem váš název sítě. Název nesmí obsahovat mezery a diakritiku. Pod tímto názvem se vám síť bude vyhledávat v počítači.
  6. V řádku Security zvolte možnost WPA-PSK a do následujícího řádku WPA pre-shared key napište heslo, kterým bude vaše bezdrátová síť zabezpečena. Tím zabráníte tomu, aby se do vaší sítě hlásili cizí uživatelé bez vašeho vědomí. Heslo může být libovolné s minimálním počtem 8 znaků, opět bez mezer a diakritiky.
  7. Nakonec v řádku WPA encryption zvolte možnost TKIP.
  8. Ostatní volby nechte tak jak jsou a veškeré údaje uložíte tlačítkem Submit. Během několika vteřin se stránka aktualizuje a nastavení se uloží.

Celý postup si můžete prohlédnout na instruktážním videu:

Podrobný návod pro modem Huawei EchoLife HG622u ve formátu PDF.

22. 10. 2012

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Chytrá bunda od Xiaomi vás sama zahřeje

 

Spojení technologií a oblečení není žádnou novinkou. K propojování těchto dvou oboru bude docházet stále častěji...

Zobrazit celý článek

Seznamte se s iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone Xr

 

Apple včera v divadle Steva Jobse představil novou generaci iPhonů. Dva bezrámečkové modely nesou názvy iPhone XS a...

Zobrazit celý článek

O2 na Dny Marianne výrazně zlevní mobily

 

Slyšeli jste o Dnech Marianne? Od pátku 14. do neděle 16. září najdete v časopisech Marianne, Marianne Bydlení i...

Zobrazit celý článek