Úvod > Články > WhatsApp se potýká s velkým bezpečnostním problémem!

WhatsApp se potýká s velkým bezpečnostním problémem!

Experti z antivirové společnosti Check Point odhalili velké potenciální nebezpečí aplikace WhatsApp. Chyba v aplikaci totiž dovoluje hackerům nabourat vaše zprávy a změnit je. Aplikace spadá pod Facebook, což mu na popularitě, po nedávných problémech s GDPR, nepřidává.

WhatsApp se potýká s velkým bezpečnostním problémem!

Jde především o to, že by se prostřednictvím manipulace se soukromými i skupinovými zprávami mohly šířit nebezpečné dezinformace. Zprávy by totiž vypadaly, jako by pocházely z naprosto důvěryhodných zdrojů.

Bezpečnostní experti hovoří o třech cestách poškození. Je možné změnit identitu odesílatele (a to dokonce i v případě, že konverzace není účasten), přepsat text odpovědi a odeslat soukromou zprávu jinému členu skupiny tak, že je viditelná pro všechny, i když ji má příjemce za skrytou.

Žádné jiné zprávy o nebezpečí appky se na povrch nedostaly a jsou přísně tajné. Možná za tím stojí nějaký velký průšvih, který je třeba zamést pod koberec, ale to už se nedozvíme.

Zdroj: novinky.cz

14. 8. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Microsoft zveřejnil žebříček využívání AI, Česko je na 26. místě

 

Microsoft zveřejnil nový přehled využívání AI ve světě. Česká republika se podle něj poprvé dostala mezi země, kde...

Zobrazit celý článek

Američtí lékaři masově nasazují AI při léčbě pacientů

 

Američtí lékaři ve velkém začali používat AI nástroj OpenEvidence. Podle firmy ho dnes aktivně využívají téměř dvě...

Zobrazit celý článek

Shein žaluje Temu kvůli kopírování fotek a produktů

 

Shein a Temu se střetly u londýnského soudu kvůli údajnému kopírování produktových fotografií a oblečení. Temu...

Zobrazit celý článek