+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Vědci z americké University of York jednou pro vždy zavřou pusu všem odpůrcům počítačových her. Na více než třech tisících respondetech testovali, jestli v nich násilí na obrazovce počítače vzbuzuje touhu ubližovat i v reálu.
Základním bodem studie byla myšlenka tzv. přenositelnosti násilí, která tvrdí, že pokud vášniví hráči neustále vstřebávají násilí, budou ho chtít uplatnit i ve světě mimo počítačových her.
Složitý výzkum zkoumal tuto teorii do hloubky napříč žánry, pomocí věrných simulací i v návaznosti na myšlenkové pochody hráčů. Výsledek? Děti neměly problém s agresivitou ani ve vypjatých herních situacích a bez problémů dokázaly odlišit reálný svět od virtuálního.
Hlavně to doma nedávejte potomkům číst, nebo už je od pc nedostanete.
Zdroj: jablickar.cz
26. 1. 2018
Po celý říjen můžete využít slevy až 40 % na tarify Neomezený Super a Neomezený Super+ od Vodafonu. Zvýhodnění platí...
OpenAI oznámila, že v následujících týdnech zpřístupní rodičovskou kontrolu pro ChatGPT. Reaguje tak na kritiku a...
Ve vyhledávači Google bude možné nastavit preferované weby a blogy, které se budou častěji zobrazovat v horní sekci...