+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Vodafone před několika týdny oznámil, že 1. října spustí 5G síť v 5 českých městech. Nyní ovšem oznámil, že v Praze sahá signál až do stanic a tunelů metra.
Vodafone na začátku října spustil 5G síť v Karlových Varech, Ústí nad Labem, Jeseníku, Brně a Praze. Novinkou ovšem je, že v našem hlavním městě pokrývá 5G síť nejen ulice, ale i stanice a tunely metra.
Momentálně pokrývá 15 stanic, a to úsek Dejvická až Muzeum na lince A a Smíchovské nádraží až Českomoravská na trase B (s výjimkou stanic Národní třída a Náměstí Republiky).
Na lince C zatím 5G připojení chybí, už v říjnu se ale rozšíří do stanic Chodov a Háje. Do února 2021 Vodafone plánuje pokrýt celkem 36 zastávek.
Vodafone pro svou 5G síť využil frekvenci 1800 MHz, na které běží i současné 4G. Díky technologii Dynamic Spectrum Sharing může frekvence sdílet mezi 4G a 5G podle aktuálních potřeb uživatelů.
Vodafone a Dopravní podnik města Prahy zjišťovali, zda 5G pokrytí v metru nabízí i jiné evropské město. Podle jejich průzkumu to ale vypadá, že pražské metro je vůbec první v Evropě.
3. 10. 2020
Vodafone představil funkci eSIM Transfer, která umožňuje během pár minut přesunout SIM nebo eSIM mezi telefony bez...
20. 8. 2025
Operátor O2 měl v pondělí dopoledne výpadek mobilních služby. Všichni zákazníci, kteří u něj tyto služby využívají...
6. 8. 2025
Cizinci v Rusku musí od letoška poskytnout biometrická data pro získání SIM karty. Vláda do databáze registruje...
18. 7. 2025
Amazon potvrdil akvizici startupu Bee. Ten nabízí AI náramek podobný Fitbitu, který průběžně zaznamenává okolní...
Generativní AI podle šéfa Amazonu omezí potřebu některých pracovních pozic. Firma chce zefektivnit své týmy a při...
O2 přidává do nabídky televize Hisense se speciálním tlačítkem pro aplikaci Oneplay. Oba modely navíc mají chytré AI...