Úvod > Články > Většina Čechů používá sociální sítě

Většina Čechů používá sociální sítě

Na začátku roku 2017 jen 7,6 % uživatelů nepoužívalo žádnou sociální síť. Vyplývá to z průzkumu AMI Digital Index, který na přelomu března a dubna 2017 realizovala společnost AMI Digital ve spolupráci s agenturou STEM/MARK.

Většina Čechů používá sociální sítě

Oproti loňskému roku se počet lidí, kteří nepoužívají žádnou ze sociálních sítí zvýšilo z 3,1 % na 7,6 %, současně s tím ovšem narostlo množství sociálních sítí na jednoho respondenta. Zatímco vloni mělo účet na třech a více sociálních sítích pouze 39 % českých uživatelů internetu, letos to je už 69 %. Procento uživatelů s účtem na 5 a více sociálních sítích, kterých je v Česku nyní již 22 %, se dokonce oproti roku 2016 zdvojnásobilo.

Udávaný průměrný čas, který lidé denně stráví na sociálních sítích, přitom meziročně poklesl o zhruba 7 % ze 159 na 147 minut. Lidé si podle všeho více vybírají, která sociální média chtějí používat, jak intenzivně a rozdělují svou pozornost mezi více sociálních sítí.

Pokud bych měl z letošních čísel vypíchnout nejvíce viditelný trend, pak je to skokový nárůst vizuálních sociálních sítí, zejména pak Instagramu a (ve sledovaném období) ještě i Snapchatu. Instagramu se nicméně zřejmě dařilo o dost lépe. Poté, co na podzim spustil kopii Snapchatu v podobě Instagram Stories, podařilo se mu na z tohoto pohledu ještě neobsazeném českém trhu spolehlivě zastavit růst Snapchatu a postupně trh Stories ovládnout, “ uvedl ředitel AMI Digital Vladan Crha.

27. 5. 2017

Témata

aplikace

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 

Přečtěte si také

 

Čeští vědci spustili AI aplikaci pro včasné odhalení demence

Nová česká aplikace DigiDiaDem má lidem pomoci včas rozpoznat poruchy paměti nebo první příznaky demence. K...

14. 7. 2026

Zobrazit celý článek

 

Korejci propadli webům, které napodobují rozvoz jídla i kuřácké přestávky

Mladí lidé v Jižní Koreji stále častěji navštěvují takzvané dopamine sites, které napodobují běžné digitální služby...

13. 7. 2026

Zobrazit celý článek

 

Vodafone připravuje ochranu proti deepfake podvodům v reálném čase

Podvodníci stále častěji využívají umělou inteligenci k napodobování hlasu nebo obrazu jiných lidí. Vodafone proto...

9. 7. 2026

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Microsoft zveřejnil žebříček využívání AI, Česko je na 26. místě

 

Microsoft zveřejnil nový přehled využívání AI ve světě. Česká republika se podle něj poprvé dostala mezi země, kde...

Zobrazit celý článek

Shein žaluje Temu kvůli kopírování fotek a produktů

 

Shein a Temu se střetly u londýnského soudu kvůli údajnému kopírování produktových fotografií a oblečení. Temu...

Zobrazit celý článek

Třetina českých rodičů řeší u dětí psychické problémy, viní i internet

 

Každý třetí rodič v Česku zaznamenal u svého dítěte psychické nebo emoční problémy. Výzkum STEM/MARK pro UNICEF...

Zobrazit celý článek