Úvod > Články > V Ostravě za chvíli zruší papírové jízdenky

V Ostravě za chvíli zruší papírové jízdenky

Ostravský dopravní podnik informoval o tom, že z tamních prostředků hromadné dopravy začnou mizet papírové jízdenky. Automaty na výdej jízdenek nahradí terminály na výdej ultralight karet.

V Ostravě za chvíli zruší papírové jízdenky

K úplnému zrušení papírových jízdenek, jak je známe, dojde v Ostravě někdy v roce 2019. Za přepravu tedy budete moct zaplatit třemi způsoby: SMS jízdenkou, Odiskou (verze pražské lítačky pro celý moravskoslezský kraj) nebo klasickou platební kartou, o kterou je největší zájem.

A jak funguje placení kartou? Dopravní podnik má nastavené clearingové centrum a všechny jízdenky, které cestující přes den koupili, se sčítají. Pak strhne nejvýhodnější variantu jízdného. Za 24 hodin v dopravních prostředcích tak zaplatíte maximálně 80 Kč.

Ostravský dopravní podnik prodá více než 300 tisíc jízdenek. Tržby na konci června se rovnaly 75 % tržeb za celý loňský rok. Nejvíc jízdenek se pak protočí v červenci a v prosinci.

Zdroj: cnews.cz

21. 7. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Amazon koupil výrobce AI náramků, které nahrávají konverzace uživatele

 

Amazon potvrdil akvizici startupu Bee. Ten nabízí AI náramek podobný Fitbitu, který průběžně zaznamenává okolní...

Zobrazit celý článek

Amazon kvůli AI opět omezí počet zaměstnanců

 

Generativní AI podle šéfa Amazonu omezí potřebu některých pracovních pozic. Firma chce zefektivnit své týmy a při...

Zobrazit celý článek

O2 mělo v pondělí výpadek, jako omluvu nabízí zákazníkům poukaz 300 Kč

 

Operátor O2 měl v pondělí dopoledne výpadek mobilních služby. Všichni zákazníci, kteří u něj tyto služby využívají...

Zobrazit celý článek