Úvod > Články > T-Mobile má na prodejně humanoida!

T-Mobile má na prodejně humanoida!

V pražské prodejně T-Mobilu si můžte jít pokecat za robotem! Humanoid Pepper T-Dee je připraven bavit návštěvníky, a narozdíl od své předchozí verze umí reagovat i na hlas. Má naprogramovaných 250 fází, rozezná pět lidských emocí a zapamatuje si váš obličej.

T-Mobile má na prodejně humanoida!

Za Pepper se můžete jít podívat na prodejnu na I. P. Pavlova. A není jediná. Po celém světě jich najdete kolem 20 tisíc. Japonsku by vás podobný robot třeba i posadil v sushi restauraci a přijal objednávku na jídlo.

"Zatím Peppera T-Dee testujeme na prodejně a reakce zákazníků jsou jen pozitivní. I pro kolegy je milým zpestřením. Nejprve si chceme vyzkoušet, kam až v jeho zapojení můžeme zajít. Až poté se rozhodneme, kolik jich v budoucnu pořídíme,“ Radek Janíček, manažer podpory prodejen ve společnosti T-Mobile a v současné době Pepperův nejbližší kolega.

Aby mohl robot vnímat svět, má zabudovaných několik kamer, hloubkové senzory, lasery, infračervený senzor, sonar, gyroskop, několik dotykových senzorů a další. Na hlavě má 2 reproduktory a 4 mikrofony. Dotykové senzory má celkem tři, a sice jeden na hlavě a po dvou na hřbetu každé ruky. Robot si neustále hlídá rovnováhu a je schopný vyhodnotit, když je k němu někdo moc blízko nebo přijde pád, a podle toho se zachovat.

humanoid

26. 1. 2019

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

T-Mobile bude v létě znovu rozdávat neomezená data zdarma

 

Loňská promoakce Neomezená data na léto od T-Mobilu vzbudila velký zájem. Letos se ji operátor rozhodl zopakovat...

Zobrazit celý článek

Aplikace Seznam.cz dostala tmavý režim

 

V poslední době nabízí tmavý režim stále více aplikací. Po Facebooku, WhatsAppu, Instagramu, Twitteru a dalších...

Zobrazit celý článek

Vodafone spouští SD-WAN síť

 

Vodafone v Česku spouští inteligentní síť SD-WAN. Česká republika je vůbec prvním evropským trhem, kde Vodafone toto...

Zobrazit celý článek