+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Platební služba Samsung Pay by měla vstoupit na Český trh ještě letos. V telefonech by měla být dostupná po boku Google Pay, ale mohli by ji využívat i majitelé chytrých hodinek.

V České republice jsou v současné době dostupné mezinárodní mobilní služby Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Samsung Pay ale na našem trhu stále chybí.
Podle posledních informací by služba měla být spuštěna ještě letos, a to nejen v Česku, ale i na Slovensku.
„Jsme si vědomi toho, že je tato funkce pro velkou část spotřebitelů důležitá. Dovolte nás prosím ujistit, že na spuštění bezkontaktních plateb prostřednictvím našich chytrých hodinek v ČR a SR pracujeme. Garantovat přesný termín Vám nedokážeme, ale naším cílem a přáním je funkci spustit ještě tento rok,“ řekl pro sevrer zive.sk David Sahula, mluvčí společnosti Samsung Electronics Czech & Slovak.
Sahula sice přímo službu Samsung Pay nezmínil, ale uvedl, že si je společnost vědoma potřeby zákazníků platit chytrými hodinkami podobně, jako třeba majitelé Apple Watch díky službě Apple Pay.
Z vyjádření mluvčího společnosti vyplývá ještě druhé řešení. Proslýchá se totiž, že by Samsun mohl u svých hodinek změnit operační systém z Tizenu na Wear OS od Googlu. V takovém případě by bylo možné platit na Samsung Watch přes Google Pay.
7. 7. 2021
Analýza Hlídače shopů ukazuje, že část e-shopů před Black Friday využila veřejné kupony tak, že konečné slevy...
8. 12. 2025
Trump Mobile po červnovém oznámení stále nezačal prodávat slibovaný telefon T1. Web navíc změnil popisy a fotky...
6. 12. 2025
Apple opustil designér Abidur Chowdhury, který stál za vývojem iPhonu Air a byl tváří jeho oficiální prezentace...
2. 12. 2025
Zaměstnanci Googlu nově ztratí celý týden z kvóty Work from Anywhere, i když budou pracovat na dálku jen jeden den...
Vodafone uzavřel dlouhodobé partnerství s UEFA a UC3 na podporu ženského i mužského fotbalu. Zároveň uvedl Champions...
Vodafone od 4. prosince 2025 zdraží starší paušální tarify řad Red Basic a Neomezený. Zvýšení cen se projeví od...