+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Středoamerický Salvador se stane první zemí na světě, která přijme bitcoin jako svou oficiální měnu. Nové platidlo bude schváleno už 7. září.

Nayib Bukeke, prezident státu, s návrhem přišel už v červnu. Tento krok následně schválil i parlament, a tak Salvador bude mít už příští týden novou národní měnu.
Bukeke si od kryptoměny slibuje především to, že Salvadorci, kteří žijí dlouhodobě v zahraničí, budou moci snadno posílat peníze do své rodné země.
Místní ekonomika je totiž na penězích ze zahraničí v podstatě závislá. Zahraniční platby tvoří 22 % HDP této země.
„Bitcoiny představují cestu, jak vytvořit nová pracovní místa a jak pomoci lidem s jejich finančním začleněním do legální ekonomiky,“ uvedl prezident.
Kromě zjednodušení zahraničních plateb by mohl bitcoin přinést také nové investice od příznivců kryptoměn.
Zatímco v Salvadoru se bude dát touto digitální měnou běžně platit, ostatní země se od ní spíše distancují.
Čína například v květnu omezila transakce s kryptoměnami a jejich finanční instituce nemohou místním obyvatelům poskytovat služby s nimi spojené.
Írán zase zakázal těžbu kryptoměn, jelikož se opakovaně potýká s výpadky elektřiny, a právě těžba je spotřebovává velké množství energie.
2. 9. 2021
Počet základních poštovních služeb v Česku dál výrazně klesá. Podle České telekomunikačního úřadu jde o dlouhodobý...
27. 6. 2026
Evropský parlament mění výchozí internetový vyhledávač na služebních počítačích. Místo Googlu bude v prohlížečích...
22. 6. 2026
Britští vědci představili vakcínu, jejíž klíčovou část navrhla umělá inteligence. Cílem je vytvořit ochranu nejen...
18. 6. 2026
Microsoft zveřejnil nový přehled využívání AI ve světě. Česká republika se podle něj poprvé dostala mezi země, kde...
Američtí lékaři ve velkém začali používat AI nástroj OpenEvidence. Podle firmy ho dnes aktivně využívají téměř dvě...
Shein a Temu se střetly u londýnského soudu kvůli údajnému kopírování produktových fotografií a oblečení. Temu...