+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Přinášíme vám další měsíční report o rychlosti českého internetu. V červnu jako každý měsíc zrychloval mobilní internet. Pevný internet, podobně jako předchozí období, spíše stagnoval.
Mobilní internet v ČR se poslední rok stále zrychluje. V porovnání s červnem 2014 mobilní internet zrychlil o 42%. Průměrná rychlost stahování v červnu 2015 byla 8,6 Mb/s. Největší zrychlení oproti minulému měsíci jsme naměřili u operátora T-Mobile.
Celkové pořadí je tento měsíc opět velmi vyrovnané. Nejrychlejší síť má v tomto měsíci operátor O2, za ním následuje T-Mobile a poslední se umístil Vodafone.
U pevného připojení jsou průměrné rychlosti internetu velmi podobné předchozím měsícům. ADSL internet v červnu svištil průměrnou rychlostí 8,2 Mb/s, Wi-Fi internet 8,7 Mb/s a KABEL svištěl rychlostí 19 Mb/s.
Reklama
Data pro červnové statistiky jsou z výsledků měření rychlosti všech návštěvníků adsl.cz, kteří si měřili svoji přenosovou rychlost přímo na našem měřáku.

Pro lepší porovnání vývoje rychlosti internetu za poslední čtyři měsíce, vám přinášíme přehlednou tabulku rychlosti stahování (downloadu):
| Typ připojení | 3/2015 | 4/2015 | 5/2015 | 6/2015 |
| Kabel | 20,6 Mb/s | 19,3 Mb/s | 18,4 Mb/s | 19,0 Mb/s |
| ADSL/VDSL | 8,7 Mb/s | 8,6 Mb/s | 8,5 Mb/s | 8,2 Mb/s |
| Wi-Fi | 9,0 Mb/s | 8,8 Mb/s | 8,8 Mb/s | 8,7 Mb/s |
| Mobilní internet | 7,7 Mb/s | 8,0 Mb/s | 8,2 Mb/s | 8,6 Mb/s |
Změřte si také svoji přenosovou rychlost pomocí našeho měření rychlosti internetu a staňte se i vy součástí nezávislého měření.
7. 7. 2015
ADSLO2pevný internetrychlost internetuT-MobileVDSLVodafone
V českých domácnostech leží miliony vysloužilých telefonů, které končí zapomenuté v šuplících. Organizace Remobil a...
28. 2. 2026
Zápas Česko–Kanada na zimních hrách v Itálii přinesl nový rekord v síti O2. Datový provoz vystoupal na 3,63 Tbit/s a...
20. 2. 2026
Vodafone k 20. výročí v Česku spouští speciální akce v aplikaci Můj Vodafone+ v rámci programu Vodafone Happy...
13. 2. 2026
Generativní AI podle nové studie oslabuje základní pracovní dovednosti a vytváří iluzi odbornosti. Nejvíce ohroženi...
Ruská aplikace Max se rychle stává povinným komunikačním nástrojem v Rusku i na okupovaných územích Ukrajiny. Podle...
Američtí demokratičtí senátoři vyzvali Apple a Google, aby dočasně stáhly aplikace X a Grok ze svých obchodů...