+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor zakázal zpravodajský agregátor Google News. Chce tak prý zamezit šíření falešných informací o ruské operaci na Ukrajině.
Google News je nástroj, který shromažďuje zprávy z různých médií a následně uživatelům zobrazuje odkazy na relevantní články.
Služba ovšem přestala zahrnovat zprávy z televize RT, zpravodajského serveru Sputnik a ruské tiskové agentury TASS. Všechny tyto zdroje šíří ruskou propagandu a je tedy jasné, proč Google k tomuto kroku přistoupil.
Rozhodnutí amerického gigantu se ovšem příliš nelíbilo ruskému cenzurnímu úřadu. Podle něj Google News přispívá k šíření společensky významných nepravd o údajném ruském útoku na Ukrajině. Službu proto zakázal. O tom, co jsou lživé zprávy a dezinformace přitom rozhoduje právě Roskomnadzor.
Pokud ale některá z médií působících v Rusku invazi na Ukrajinu nazvou jinak než „speciální vojenská operace“, hrozí jim až 15 let vězení.
U zahraničních médií ovšem úřad nemůže tresty vymáhat, a tak celý jejich obsah rovnou blokuje. Kromě Google News byly již dříve zablokovány sociální sítě Facebook, Instagram, Twitter nebo platforma Google.
Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.
29. 3. 2022
Meta začala testovat soukromé zprávy v aplikaci Threads. Novinku si zatím vyzkouší uživatelé v několika vybraných...
21. 6. 2025
Na sociálních sítích se šíří falešné AI účty, které napodobují lidi s Downovým syndromem. Získávají sledující...
19. 6. 2025
Audible spolupracuje s nakladateli na převodu tištěných a e-knih na audioknihy za pomoci AI hlasu. Chce tak rychleji...
14. 6. 2025
Italský deník Il Foglio testuje vydávání speciální přílohy kompletně psané umělou inteligencí. Experiment má úspěch...
Revolut uvádí na trh nové mobilní tarify s neomezenými hovory, SMS a daty. Zpočátku budou dostupné ve Velké Británii...
T-Mobile dokončil výstavbu optické sítě v Tanvaldu. Rychlý internet je dostupný pro většinu domácností i firem...