Úvod > Články > Recepční nahradí roboti od Microsoftu

Recepční nahradí roboti od Microsoftu

Pracujete na recepci? Tak se poohlížejte po jiné práci, protože vás za chvíli regulérně nahradí robot. Nevadí mu být v práci 12 hodin, nepotřebuje obědové pauzy a umí tolik jazyků, kolik do něj jeho stvořitelé nahrají. Vítejte v 21. století.

Recepční nahradí roboti od Microsoftu

Výzkumná divize redmondské společnosti Microsoft Research vytvořila tzv. Receptionist Assistant Robot. Je to přesně to, co napovídá název - humanoid, který zastává práci recepčního. Společnost je přesvědčená, že robot zastane 90 % rutinních povinností.

A co takový robotický recepční zvládá? Hlavní náplň práce těchto lidí, což je komunikace s lidmi a nošení věcí. Mluvit zvládne dokonce v několika jazycích! Jeho mozek je hybridní. To znamená, že nějaké informace "má v hlavě" (rozpoznává obrazy, zvuky, plánuje pohyby...) a nějaké jsou uložené v cloudu, tedy externě.

Robot je zatím trochu zpomalený, ale jeho stvořitelé na tom už pracují. Přijmout pokyn, dojít do lednice a podat z ní nápoj robotovi trvá něco kolem tří minut. Nadřízeným by mu měl být samozřejmě člověk. Ale až u robota vychytají všechny mouchy, nejspíš to bude stát práci hodně recepčních.

Zdroj: cnews.cz

20. 8. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Amazon kvůli AI opět omezí počet zaměstnanců

 

Generativní AI podle šéfa Amazonu omezí potřebu některých pracovních pozic. Firma chce zefektivnit své týmy a při...

Zobrazit celý článek

Amazon koupil výrobce AI náramků, které nahrávají konverzace uživatele

 

Amazon potvrdil akvizici startupu Bee. Ten nabízí AI náramek podobný Fitbitu, který průběžně zaznamenává okolní...

Zobrazit celý článek

Lokátor O2 tag nově spárujete i s Androidem

 

O2 rozšiřuje nabídku chytrých doplňků o lokalizační čip O2 tag pro Android. Do konce června ho pořídíte se slevou za...

Zobrazit celý článek