+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Oblíbené české on-line album obsahuje víc než miliardu fotek, 650 terabajtů dat a užívá ho přes jeden milion uživatelů. Nyní slaví svou první miliardu fotek a 13 let od vzniku.

Od roku 2005 se Rajčeti dařilo stále lépe. Už v roce 2007 prostřednictvím služby uživatelé sdíleli 10 milionů fotek a obrázků. Výbornou reklamu mu dělá i fakt, že za dobu celé jeho existence nikdo nepřišel o jediný snímek. Název Rajče.net zvolil zakladatel proto, aby sediametrálně odlišil od konkurence.
Za vznikem celého projektu stojí podle autora lenost. Štvalo ho, že jsou fotky po vyfocení foťákem příliš velké pro online publikaci. Potřeboval tedy platformu, ve které se zmenší a půjdou snadno poslat dál. A tak založil Rajče.
Mirek Buček i promluvil i o jedné z nedoceněných funkcí stránek. Když zadáte do vyhledavače název destinace, do které chcete jet na dovolenou, najdete fotky skutečného prostředí od skutečných lidí. Takže vám žádná cestovka nic nenamluví.
31. 8. 2017
Česká pobočka Googlu loni opět vykázala jen nízkou daň z příjmu, přestože příjmy firmy z českého trhu podle odhadů...
20. 7. 2026
Produkční společnost Particle6 připravuje komediální drama Misaligned s digitální herečkou Tilly Norwood. Na filmu...
18. 7. 2026
Předobjednávky očekávané hry GTA 6 podle odhadů analytiků odstartovaly mimořádně silně. Během první hodiny po...
4. 7. 2026
Shein a Temu se střetly u londýnského soudu kvůli údajnému kopírování produktových fotografií a oblečení. Temu...
Každý třetí rodič v Česku zaznamenal u svého dítěte psychické nebo emoční problémy. Výzkum STEM/MARK pro UNICEF...
Čínský soud rozhodl ve prospěch zaměstnance technologické firmy, kterého nahradil AI systém. Podle soudu samotné...