+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Alergie na ořechy je jedna z nejčastější. Ořechy jsou navíc čím dál tím častěji i v jídlech, do nichž byste to neřekli. Proto pracuje sanfranciský start-up Nima Labs na přístroji, který je schopen jejich přítomnost odhalit.
Jedno procento populace alerické na ořechy může vložit malý vzorek jídla do speciální kapsle a pak do přístroje,který pomocí senzoru odhalí, zdali v soustu nejsou stopy ořechů. Celá akce trvá pět minut. Jelikož jde o zdravotnickou pomůcku, podléhá přísnému testování. Zatím je Peanut Sensor přesný na 99,2 procent. Vypadá to jako vysoké číslo, nicméně, pokud si to převedete do praxe, znamená to, že osm lidí z jednoho tisíce nezjistí, že je v jejich jídlu ořech a ohrožují tak svůj život.
Spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Nima Labs Shireen Yates proto zájemcům o přístroj připomíná, aby s sebou nezapomínali nosit EpiPen, protože Peanut Sensor není jeho náhradou.
Přstroj vypadá velmi atraktivně, takže se dá očekávat, že o něj bude velký zájem. Co by však mohlo alergiky odradit, je cena Peanut Sensoru, protože stojí v přepočtu 6 400 Kč. Náplně do přístroje v podobě kapsle se musí nakupovat po dvanácti a vyjdou v přepočtu na necelé dva tisíce. Zatím je dostupný jen v Americe a Kanadě, podle všeho to ale vypadá, že se přístroj bude dál šířit.
Zdroj: czechcrunch.cz
11. 9. 2018
Britští vědci vytvořili technologii, která dokáže s vysokou přesností odhalit rakovinu kůže už v raném stádiu.
Vodafone představil přelomový set-top box. Kromě funkcí chytré televize nabídne i špičkové reproduktory, se kterým...
OpenAI vyvinula nový model pro kreativní psaní. Podle šéfa společnosti Sama Altmana je to poprvé, co ho výstup umělé...