Úvod > Články > Přes Messenger a WhatsApp se denně posílá 60 miliard zpráv

Přes Messenger a WhatsApp se denně posílá 60 miliard zpráv

Facebook Messenger a WhatsApp jsou nejúspěšnější komunikační aplikace. Na vývojářské konferenci F8 se Facebook pochlubil, že se přes ně denně odešle 60 miliard zpráv, což je třikrát víc než přes SMS.

Přes Messenger a WhatsApp se denně posílá 60 miliard zpráv

Mark Zuckerberg uvedl, že Messenger využívá o proti loňskému roku o dalších 200 milionů uživatelů více. Facebook Messenger překonal hranici 900 milionů aktivních uživatelů a aplikace WhatsApp jich má už přes miliardu.

Facebook koupil aplikaci WhatsApp v roce 2014 a stále na něm pracuje. Messenger s WhatsAppem nalezneme skoro v každém chytrém telefonu. Messenger je dokonce na celém světě druhou nejoblíbenější aplikací, první je samotný Facebook.

Klasické hovory a SMS se čím dál tím méně využívají. Veškerá mobilní komunikace se odehrává díky internetovému připojení. Součet SMS zpráv na celém světě je přibližně 20 miliard za den. Toto číslo by mělo nadále klesat.

19. 4. 2016

Témata

aplikacemultimedia

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 629 Kč

Přečtěte si také

 

Vodafone připravuje ochranu proti deepfake podvodům v reálném čase

Podvodníci stále častěji využívají umělou inteligenci k napodobování hlasu nebo obrazu jiných lidí. Vodafone proto...

9. 7. 2026

Zobrazit celý článek

 

Apple odstranil z App Storu ruské aplikace VK

Aplikace společnosti VK zmizely z obchodu App Store. Ruská firma tvrdí, že Apple je odstranil bez předchozího...

8. 7. 2026

Zobrazit celý článek

 

Vodafone spustil letní soutěž o pobyty v hotelech OREA

Vodafone spustil novou soutěž pro zákazníky zapojené do programu Vodafone Happy. Během léta rozdá osm voucherů na...

7. 7. 2026

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Microsoft zveřejnil žebříček využívání AI, Česko je na 26. místě

 

Microsoft zveřejnil nový přehled využívání AI ve světě. Česká republika se podle něj poprvé dostala mezi země, kde...

Zobrazit celý článek

Američtí lékaři masově nasazují AI při léčbě pacientů

 

Američtí lékaři ve velkém začali používat AI nástroj OpenEvidence. Podle firmy ho dnes aktivně využívají téměř dvě...

Zobrazit celý článek

Shein žaluje Temu kvůli kopírování fotek a produktů

 

Shein a Temu se střetly u londýnského soudu kvůli údajnému kopírování produktových fotografií a oblečení. Temu...

Zobrazit celý článek