+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Americký PayPal jedná o převzetí populární sociální sítě Pinterest. Podle agentury Bloomberg za ni zaplatí 39 miliard dolarů (855 miliard korun).

PayPal Holdings je jedním z největších zpracovatelů elektronických plateb. Podle informací agentur Reuters a Bloomberg, které se odvolávají na zdroje obeznámené se situací, ale společnost začala jednat o převzetí sociální sítě Pinterest.
Ta slouží jako virtuální nástěnka, na kterou si uživatelé mohou připínat obrázky a videa, třídit je podle libovolných kategorií a sdílet je s ostatními.
Podle Bloombergu se mluví o ceně kolem 70 dolarů za akcii, což by znamenalo, že PayPal celkově zaplatí přibližně 39 miliard dolarů (855 miliard korun).
V pátek se přitom cena akcií Pinterestu pohybovala kolem 59 dolarů.
Minulý týden přitom spoluzakladatel sociální sítě Evan Sharp oznámil, že plánuje firmu opustit. Pinterest založil v roce 2009 s Benem Silbermannem a Paulem Sciarrou. Sciarra ovšem odešel v roce 2012, Silbermann nyní v podniku působí jako výkonný ředitel.
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

23. 10. 2021
Facebook v roce 2018 plánoval spustit samostatnou aplikaci pro středoškoláky s názvem Bell. Měla fungovat jako...
9. 3. 2026
Instagram začne rodiče informovat, pokud jejich dospívající děti opakovaně vyhledávají obsah o sebevraždě nebo...
7. 3. 2026
Albánie po ročním vládním zákazu obnovila přístup na TikTok. Úřady tvrdí, že platforma zpřísnila bezpečnostní...
4. 3. 2026
Generativní AI podle nové studie oslabuje základní pracovní dovednosti a vytváří iluzi odbornosti. Nejvíce ohroženi...
Ruská aplikace Max se rychle stává povinným komunikačním nástrojem v Rusku i na okupovaných územích Ukrajiny. Podle...
Američtí demokratičtí senátoři vyzvali Apple a Google, aby dočasně stáhly aplikace X a Grok ze svých obchodů...