+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Čeští uživatelé tráví na sociálních sítích stále méně času. Klesá taky procento těch, co je kontrolují denně. Podle průzkumu agentury AMI Digital Index a agentury STEM/MARK nejvíce stagnuje Facebook. Instagramu se pokles netýká.
Zatímco v roce 2018 používalo denně sociální sítě 80 % Čechů, letos už je jich 77 %. Stejně tak se snižuje průměrná doba, kterou na sítích trávíme. Loni to bylo 149 minut, v roce 2019 se průměr propadl na 143 minut denně.
"Letošní výsledky průzkumu AMI Digital Index naznačují změny na poli sociálních médií. Přestože v minulých letech tradiční sociální sítě dynamicky rostly, letos již zřejmě dosáhly svého pomyslného vrcholu. Stagnaci samozřejmě způsobuje i fakt, že aktuálně je na sociálních sítích již přes 94 procent českých uživatelů internetu," uvedl vedoucí partner AMI Communications Marek Stránský.
Nejnavštěvovanějšími sítěmi jsou stále YouTube (94 %) a Facebook (92 %). Právě tyto stránky už ale pravděpodobně dosáhly svého maxima a nemají kam růst. Naopak Instagram je stále více populární, loni na něm mělo profil 46 % uživatelů internetu a letos jich je už o 6 % více.
„Premiantem mezi sociálními sítěmi je letos Instagram. Velikostí je sice na třetím místě, ale jako jediná sociální síť aktuálně vykazuje potenciál pro významnější růst. Uživatelé si velmi oblíbili formát Instragram Stories, začíná se prosazovat i novinka loňského roku Instagram TV. To je formát, který chce v budoucnu konkurovat YouTube,“ uvedl ředitel AMI Digital Vladan Crha.
Uživatelé také stále méně přidávají příspěvky. 40 % lidí na Facebooku nepřispívá vůbec nebo jen minimálně. Jedinou výjimkou je opět Instagram, u kterého se frekvence příspěvků zvyšuje. 20 % respondentů tam sdílí své zážitky alespoň několikrát do týdne.
27. 6. 2019
Audible spolupracuje s nakladateli na převodu tištěných a e-knih na audioknihy za pomoci AI hlasu. Chce tak rychleji...
14. 6. 2025
Reddit podal žalobu na firmu Anthropic, která stojí za ClaudeAI, kvůli neoprávněnému použití uživatelských dat k...
13. 6. 2025
North Face a Cartier potvrdily, že při kyberútocích došlo k úniku jejich zákaznických dat. Mezi kompromitovanými...
10. 6. 2025
Italský deník Il Foglio testuje vydávání speciální přílohy kompletně psané umělou inteligencí. Experiment má úspěch...
Meta uvedla novou aplikaci kombinující AI chatbota a sociální sítě. Kromě generování obsahu umožňuje sdílení a...
Vodafone přichází s kampaní Pomozte starým mobilem, která motivuje k recyklaci nefunkčních telefonů. Za starý mobil...