Úvod > Články > Obliba datových schránek roste, využívá je 1,169 milionu lidí

Obliba datových schránek roste, využívá je 1,169 milionu lidí

Datové schránky využívá stále více Čechů. Od loňského prosince přibylo přes 160 tisíc nových datových schránek a jejich celkový počet vzrostl až na 1,169 milionu.

Obliba datových schránek roste, využívá je 1,169 milionu lidí

Před vypuknutím pandemie koronaviru přibylo běžně během 1 roku méně než 100 tisíc datových schránek. Od loňského prosince to ovšem bylo více než 160 tisíc.

„Stále zaznamenáváme růst počtu uživatelů datových schránek a také zájem o služby eGovernmentu na Portálu občana, proto se snažíme průběžně rozšiřovat nabídku, abychom lidem v komunikaci s úřady mohli nabízet maximální pohodlí,“ uvedl Roman Vrba, ředitel odboru eGovernmentu ministerstva vnitra.

Největší zájem o ně přitom byl během první vlny pandemie na jaře. V létě a na podzim už byl růst o poznání menší.

„Během první vlny pandemie jsme byli svědky rekordního nárůstu počtu nově založených a aktivovaných datových schránek. To se během druhé vlny koronaviru neděje, měsíční přírůstky nově aktivovaných datových schránek odpovídají průměrným měsíčním hodnotám mimo pandemii. Co ale výrazně narůstá, je objem zasílaných datových zpráv,“ vysvětlil Martin Vondrouš, expert na využívání nových technologií ze společnosti Software602.

17. 12. 2020

Témata

aplikacemobilní aplikace

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 270 Kč
Cena za měsíc: 399 Kč

Přečtěte si také

 

OpenAI spouští ChatGPT Health pro propojení zdravotních záznamů a aplikací

OpenAI představilo ChatGPT Health, novou funkci, která umožní bezpečně propojit zdravotní záznamy a wellness...

19. 1. 2026

Zobrazit celý článek

 

Americký startup chce převzít ochranné známky Twitteru, Musk je už nepoužívá

Americký startup Operation Bluebird žádá úřady o zrušení ochranných známek Twitteru. Tvrdí, že společnost X Elona...

17. 1. 2026

Zobrazit celý článek

 

Američtí politici požadují vyřazení X a Grok z obchodů s aplikacemi kvůli škodlivému obsahu

Američtí demokratičtí senátoři vyzvali Apple a Google, aby dočasně stáhly aplikace X a Grok ze svých obchodů...

16. 1. 2026

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Vánoce 2025: 3 tipy na užitečné vánoční aplikace

 

Vánoční svátky se blíží, a tak je nejvyšší čas poohlédnout se po těch správných vánočních aplikacích. V dnešním...

Zobrazit celý článek

Stranger Things přichází na MAGENTA TV s novou kampaní T-Mobilu

 

T-Mobile spustil mezinárodní kampaň k premiéře poslední řady Stranger Things. Seriál bude dostupný i na MAGENTA TV s...

Zobrazit celý článek

Videotéka MAGENTA TV exkluzivně nabízí italskou komedii Bláznivě

 

T-Mobile zařadil do své videotéky MAGENTA TV romantickou komedii Bláznivě. Snímek, který bodoval na karlovarském...

Zobrazit celý článek