+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
O2 v červenci spustilo první komerční 5G privátní síť pro buchlovickou firmu BD Sensors. Nyní je celý projekt v plném provozu.

Jihomoravská společnost BD Sensors je světovým leaderem ve výrobě senzorů a tlakoměrů pro měření tlaku plynů a kapalin. Nově pro interní komunikaci používá 5G privátní síť od O2.
Jedná se o uzavřenou mobilní síť, která je dostupná v přesně vymezené oblasti a přizpůsobená na míru zákazníkovi.
"Privátní síť má ambici nahradit buď stávající wi-fi řešení, které pro masivní použití nevyhovuje, nebo to míří k ú plně novým použitím, k robotizaci, typicky k věcem, které buď není potřeba připojit nebo to není úplně vhodné, aby byly připojené kabelem. Nezměrná výhoda je v rychlosti. Běžně má wi-fi přibližně setinu propustnosti toho, co jsme teď zkoušeli měřit v rámci našeho kampusu," uvedl ředitel pro mobilní produkty a inovace O2 Roman Bacík.
V halách, chodbách a kancelářích buchlovické firmy použilo O2 desítky dotů – malých výkonných vysílačů. Díky nim je komunikace mnohem snadnější než při použití klasické Wi-Fi sítě.
"Komunikace u nás ve firmě spočívá v tom, že máme plně elektronickou výrobu. To znamená, že zaměstnanci nepoužívají papír, ale všechno se řídí přes tablety. Dlouhodobě jsme řešili to, že když například přecházejí z jednoho pracoviště na druhé, a je tam jiná wi-fi, tak je s tím zásadní problém, protože se jim ztratí spojení," prohlásil ředitel BD Sensors Karel Mareček.
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

23. 9. 2022
Sociální služby Šebetov dokončily pilotní nasazení telemedicíny a asistivních technologií napojených na 5G síť...
2. 4. 2026
Brněnské výstaviště spouští Open 5G Hub Brno, novou testovací zónu pro ověřování chytrých technologií v reálném...
21. 3. 2026
T-Mobile hodnotí rok 2025 jako období silných investic a technologických novinek. Operátor zvýšil zisk i tržby...
2. 3. 2026
Vodafone k 20. výročí v Česku spouští speciální akce v aplikaci Můj Vodafone+ v rámci programu Vodafone Happy...
Zákaznický program Magenta Moments nově nabízí digitální dárkové karty známých značek. Koupíte je přímo v aplikaci...
V MAGENTA TV vznikla nová sekce SPORT, která soustředí sportovní přenosy a pořady. Nabídne přehledné kategorie i...