+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Operátor O2 chce podpořit sběr a ekologickou likvidaci starých telefonů. Během března rozdává odměnu 500 Kč každému, kdo na pobočce odevzdá své zařízení.
O2 provádí sběr vysloužilých telefonů už delší dobu. Nyní chce ovšem upozornit na význam ekologické likvidace zařízení.
Spustilo proto kampaň #nejsemsměsný, která poukazuje na to, že staré mobily nepatří do směsného odpadu. Každý, kdo v průběhu března přinese do prodejny operátora starý mobil, dostane odměnu ve výši 500 Kč.
„Bohužel někteří své vysloužilce při úklidu i vyhodí do popelnic na směsný odpad. Mobilní telefony ale obsahují kromě materiálů, které se dají velmi dobře dále využít a recyklovat, i mnoho pro přírodu nebezpečných látek. Ty se pak mohou uvolňovat působením vnějších vlivů na skládce do půdy nebo ve spalovnách do ovzduší. V O2 proto garantujeme správnou ekologickou likvidaci každého jednoho přístroje, který nám zákazníci donesou,“ uvedl Milan Ruttner, který má v O2 na starosti projekty v rámci udržitelnosti.
Podle odhadů je v českých domácnostech tolik nepoužívaných mobilů, že by se z nich mohly vytěžit až 3 tuny stříbra. Zároveň by se daly zrecyklovat další materiály jako plast, hliník nebo zlato.
Odevzdat starý telefon mohou nejen zákazníci operátora, ale každý, kdo má doma starý mobil. A to i pokud je nefunkční nebo zničený.
Odměnu si pak aktivujete v aplikaci Moje O2 v části O2 Radosti. Využít ji můžete při nákupu telefonů, tabletů, notebooků nebo příslušenství.
Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.
2. 3. 2023
O2 rozšiřuje nabídku chytrých doplňků o lokalizační čip O2 tag pro Android. Do konce června ho pořídíte se slevou za...
17. 6. 2025
Apple v Číně zvedl ceny za výkup starších iPhonů, aby přilákal více zákazníků. Nové výkupní ceny se týkají například...
5. 6. 2025
Donald Trump kritizoval Apple za přesun výroby do Indie. Firmu vyzval, aby produkty vyráběla v USA, a připomněl její...
23. 5. 2025
Italský deník Il Foglio testuje vydávání speciální přílohy kompletně psané umělou inteligencí. Experiment má úspěch...
Meta uvedla novou aplikaci kombinující AI chatbota a sociální sítě. Kromě generování obsahu umožňuje sdílení a...
Vodafone přichází s kampaní Pomozte starým mobilem, která motivuje k recyklaci nefunkčních telefonů. Za starý mobil...