+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Telefónica O2 pokračuje v boji s šedými operátory a napravuje tím nevyhovující situaci, která na českém trhu vznikla v minulých letech, kdy ještě virtuální operátoři neexistovali.

Nedávno jsme vás informovali o situaci, kdy Telefónica O2 rozeslala zákazníkům šedého operátora SMS, ve které je žádala, aby přešli pod křídla O2, přesněji pod její dceřinou společnost Bonerix. Čísla, která tak neučinila pak Telefónika v noci na 3.12.2013 odpojila. Odpojených SIM karet bylo 1500 a jednalo se o klienty společnosti Aspekt Invest. Telefónika tím porušila rozhodnutí českého komunikačního úřadu.
Stejně tak, jako u společnosti Aspekt Invest, pokračuje O2 i s dalšími šedými operátory. Šedí operátoři nemají sami možnost stát se u Telefóniky virtuálním operátorem. Jedinou možností je prodat zákazníky virtuálnímu operátorovi Bonerix, kterého provozuje dceřiná společnost Telefóniky.
Společnost Bonerix už pro O2 v minulosti převedla zhruba 80 tisíc čísel, která patřila šedým operátorům. Za akvizice některých z nich již zaplatila přes 300 milionů korun. Operátor se tímto způsobem snaží udržet zákazníky, které si šedí operátoři většinou přiváděli z jiných sítí.
Další společností, se kterou se O2 chce vypořádat je firma Abiotel. Ta na českém trhu působí už od roku 2005. V současnosti je virtuálním operátorem v síti T-Mobile, ale část svých zákazníků má stále ještě z doby svého šedého fungování. Abiotel je již virtuálním operátorem, ale v rámci dobíhající smlouvy s Telefónikou má určité minimální plnění a z toho důvodu nemohli převést všechna čísla. Právě tato čísla chce O2 získat do Bonerixu.
Od likvidace šedých operátorů si O2 slibuje nápravu nevyhovující situace, která vznikla v minulých letech. „Šedí operátoři porušují naše obchodní podmínky, a závažné porušení podmínek může vést i k jejich odpojení," dodává Farghali, tiskový mluvčí společnosti O2.
19. 12. 2013
T-Mobile spustil novou verzi Magenta AI v aplikaci Můj T-Mobile. Zdarma nabídne vyhledávač Perplexity, AI úpravy...
3. 12. 2025
T-Mobile zařadil do své videotéky MAGENTA TV romantickou komedii Bláznivě. Snímek, který bodoval na karlovarském...
21. 11. 2025
O2, T-Mobile i Vodafone spustili vánoční kampaně plné slev a odměn. Telefony, tablety či chytré hodinky pořídíte s...
8. 11. 2025
Po celý říjen můžete využít slevy až 40 % na tarify Neomezený Super a Neomezený Super+ od Vodafonu. Zvýhodnění platí...
Zaměstnanci Googlu nově ztratí celý týden z kvóty Work from Anywhere, i když budou pracovat na dálku jen jeden den...
Vodafone uzavřel dlouhodobé partnerství s UEFA a UC3 na podporu ženského i mužského fotbalu. Zároveň uvedl Champions...