Úvod > Články > O Vánocích nejvíce láká k TV Popelka a Mrazík

O Vánocích nejvíce láká k TV Popelka a Mrazík

Češi milují vánoční sledování pohádek. Vyplývá to z průzkumu operátora O2, který mapuje preference Čechů ve sledování televize během Vánoc.

O Vánocích nejvíce láká k TV Popelka a Mrazík

"Češi jsou národem milujícím pohádky. Během vánočních svátků si je nenechá ujít na 83 % z nás," říká David Duroň, ředitel O2 TV. Zatímco mladší diváci do 26 let sáhnou raději po filmech, starší generace si neumí Vánoce představit bez klasických českých pohádek. Téměř polovina mladých lidí se o Vánocích neobejde ani bez svých oblíbených seriálů.

Mezi diváky stále vede klasika jako Tři oříšky pro Popelku (1973), Popelka (1969), Pyšná princezna (1952), S čerty nejsou žerty (1984) nebo Princezna se zlatou hvězdou (1959). Začínají se ale prosazovat i novější pohádky jako Anděl páně (2005). Ze zahraničních filmů a pohádek si Češi nezapomenou před Silvestrem zapnout Mrazíka (1964). Vysoko v žebříčku oblíbenosti se drží také filmy jako Sám doma (1990), Láska nebeská (2003) či Pretty Woman (1990).

Svátky jsou také obdobím, kdy lidé tráví hodně času potkáváním se s rodinou a známými. "Více než třetina dotázaných přitom vánoční program v televizi nestíhá a uvítala by možnost přehrát si program zpětně," vysvětluje David Duroň s tím, že právě Zpětné zhlédnutí je jedním z hlavních lákadel O2 TV.

Vánoční novinky v O2 TV

Všichni současní zákazníci digitální televize O2 TV získávají do konce prosince až 57 programů navíc. Každý nový zákazník, který si do konce prosince aktivuje O2 TV, získá nejvyšší možný dostupný balík O2 TV XL se 150 televizními kanály.

Vánočního průzkumu se zúčastnilo 833 respondentů a pro O2 ho realizovala společnost Ipsos.

21. 12. 2016

Témata

O2Oneplay

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 798 Kč

Přečtěte si také

 

O2 spouští srpnovou Slevománii, zlevnil smartphony i příslušenství

O2 v srpnu nabízí zlevněné 5G telefony Motorola, Vivo, Samsung a HONOR i příslušenství k nim. K vybraným modelům...

22. 8. 2025

Zobrazit celý článek

 

O2 mělo v pondělí výpadek, jako omluvu nabízí zákazníkům poukaz 300 Kč

Operátor O2 měl v pondělí dopoledne výpadek mobilních služby. Všichni zákazníci, kteří u něj tyto služby využívají...

6. 8. 2025

Zobrazit celý článek

 

O2 představilo televize Hisense se speciálním tlačítkem Oneplay

O2 přidává do nabídky televize Hisense se speciálním tlačítkem pro aplikaci Oneplay. Oba modely navíc mají chytré AI...

5. 7. 2025

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

O2 mělo v pondělí výpadek, jako omluvu nabízí zákazníkům poukaz 300 Kč

 

Operátor O2 měl v pondělí dopoledne výpadek mobilních služby. Všichni zákazníci, kteří u něj tyto služby využívají...

Zobrazit celý článek

OpenAI zavede rodičovskou kontrolu pro ChatGPT, reaguje na obavy o bezpečnost mladistvých

 

OpenAI oznámila, že v následujících týdnech zpřístupní rodičovskou kontrolu pro ChatGPT. Reaguje tak na kritiku a...

Zobrazit celý článek

Google nově umožní výběr oblíbených zdrojů ve vyhledávání

 

Ve vyhledávači Google bude možné nastavit preferované weby a blogy, které se budou častěji zobrazovat v horní sekci...

Zobrazit celý článek