Úvod > Články > Na Instagramu je už 2,9 milionu českých uživatelů

Na Instagramu je už 2,9 milionu českých uživatelů

Počet českých uživatelů, kteří aktivně využívají sociální síť Instagram se za poslední rok zvýšil o 400 tisíc na 2,9 milionu. Nejpopulárnější je mezi lidmi ve věku od 15 do 29 let.

Na Instagramu je už 2,9 milionu českých uživatelů

Žebříček nejvyužívanějších aplikací v Česku vede Facebook s 6,5 miliony registrovaných uživatelů. Hned za ním následuje YouTube s 5,2 miliony.

Nejdynamičtěji rostoucí sítí je ovšem Instagram, na který se za poslední rok připojilo 400 tisíc Čechů.

Všechny sítě se už telefonům minimálně přizpůsobily, ale pro Instagram jsou klíčové, kvůli jeho účelu zaznamenávat a sdílet obsah tady a teď. Ve srovnání s Facebookem, na kterém obecně frekvence příspěvků klesá, na Instagram jeho uživatelé přispívají poslední tři roky stále stejně aktivně,” řeklaKateřina Marešová z AMI Digital.

I když Instagram a Facebook patří pod jednu společnost, výrazně se od sebe liší. „Facebook se stylizuje do masového média, kde bychom měli najít úplně vše, od nákupů po seznamku, nemá ale už tak velkou ambici být zábavnou platformou s cool faktorem pro mladou generaci. Oproti tomu Instagram často přichází s novými formáty orientovanými na kreativní tvorbu a zábavu, čímž mladou generaci přitahuje,” dodala Marešová.

Mezi nejúspěšnější instagramové osobnosti v Česku patří Petr Čech s 2,1 miliony sledujících, Leoš Mareš s 1,1 miliony sledujících a Dominik Feri s 993 tisíci sledujících.

9. 10. 2021

Témata

aplikacemobilní aplikace

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 399 Kč

Přečtěte si také

 

Instagram zavádí nová omezení pro teenagery

Instagram oznámil nová pravidla, která omezí přístup dospívajících k nevhodnému obsahu. Platforma tak reaguje na...

21. 10. 2025

Zobrazit celý článek

 

Zakladatel Spotify odchází z pozice CEO

Daniel Ek oznámil, že končí jako CEO Spotify a stane se výkonným předsedou. Od ledna 2026 ho nahradí dva manažeři...

4. 10. 2025

Zobrazit celý článek

 

Vodafone spouští novou aplikaci Můj Vodafone+ a věrnostní program Happy

Vodafone představil aplikaci Můj Vodafone+ s vyšším zabezpečením, chytrým asistentem TOBi a personalizovaným...

30. 9. 2025

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Vodafone spouští říjnové slevy na neomezené tarify

 

Po celý říjen můžete využít slevy až 40 % na tarify Neomezený Super a Neomezený Super+ od Vodafonu. Zvýhodnění platí...

Zobrazit celý článek

OpenAI zavede rodičovskou kontrolu pro ChatGPT, reaguje na obavy o bezpečnost mladistvých

 

OpenAI oznámila, že v následujících týdnech zpřístupní rodičovskou kontrolu pro ChatGPT. Reaguje tak na kritiku a...

Zobrazit celý článek

Google nově umožní výběr oblíbených zdrojů ve vyhledávání

 

Ve vyhledávači Google bude možné nastavit preferované weby a blogy, které se budou častěji zobrazovat v horní sekci...

Zobrazit celý článek