+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Společnost Mondelez investovala 40 milionů dolarů do nového nástroje s umělou inteligencí, který má zlevnit tvorbu reklam až o 50 %. AI už využívá pro značky Milka či Chips Ahoy.

Mondelez International, výrobce sušenek Oreo a čokolád Milka, nasadil nový generativní AI nástroj, který má výrazně zlevnit a zrychlit tvorbu marketingového obsahu. Podle vedení firmy by měl nástroj snížit náklady na reklamu o 30 až 50 % a dokázat vytvářet krátké televizní spoty už na příští sváteční sezónu.
Společnost začala nástroj vyvíjet loni ve spolupráci s agenturou Publicis Groupe a firmou Accenture. Do projektu investovala přes 40 milionů dolarů (834 milionů korun). „Pokud se nám podaří rozšířit využití i na složitější videa, úspory budou ještě vyšší,“ uvedl Jon Halvorson, globální viceprezident pro spotřebitelskou zkušenost ve společnosti Mondelez.
AI systém už firma testuje v marketingu Chips Ahoy v USA a čokolád Milka v Německu. Jedno z prvních videí například zobrazuje vlny čokolády přelévající se přes oplatku, přičemž pozadí se mění podle cílové skupiny diváků. „Animace běžně stojí stovky tisíc dolarů. Tento systém to zvládne za zlomek ceny,“ řekl Halvorson.
Od listopadu chce Mondelez používat AI nástroj i pro produktové stránky Oreo na Amazonu a Walmartu. V příštích měsících jej plánuje nasadit také pro značky Lacta v Brazílii a Cadbury ve Velké Británii.
Firma zdůrazňuje, že obsah vytvářený AI bude vždy kontrolovat člověk. Podle viceprezidentky Tine Vaswani mají přísná interní pravidla, která zakazují zobrazování nezdravého chování, manipulativního jazyka nebo stereotypů. AI má být nástrojem efektivity, ne rizikem pro image značky.
Foto: Mondelez
Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistěte!
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

31. 10. 2025
V San Franciscu otevřel obchod Andon Market, který řídí umělá inteligence. Systém Luna má na starosti provoz...
25. 4. 2026
Muž z USA se přiznal k podvodu, při kterém nahrával tisíce skladeb vytvořených AI a pomocí botů jim zajišťoval...
24. 4. 2026
Globální příjmy v hudebním průmyslu vzrostly v roce 2025 o 6,4 % na 31,7 miliardy dolarů. Hlavním tahounem zůstal...
21. 4. 2026
Meta spouští nový program, kterým chce dostat známé tvůrce z TikToku, YouTube a Instagramu na Facebook. Nabízí jim...
Sociální služby Šebetov dokončily pilotní nasazení telemedicíny a asistivních technologií napojených na 5G síť...
COOP začíná nasazovat samoobslužné pokladny s kamerami a umělou inteligencí od Novum Global. Systém má rozpoznat...